ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Poll

Трябва ли форума да е ограничен само за собственици на ТДМ?

Да
19 (55.9%)
Не
14 (41.2%)
Не мога да преценя
0 (0%)
Не ми пука
1 (2.9%)

Total Members Voted: 34

Voting closed: March 27, 2015, 16:05

Author Topic: Трябва ли форума да е достъпен за всички?  (Read 16453 times)

Offline Mitko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 87
"Не ми пука" е моя избор. Лично на мен ми е достатъчно, че  съм регистриран във форума, защото имам ТДМ. Това за мен означава, че мога да черпя информация за любимия ми мотор, както да и давам такава за него, разбира се. Останалите дискусии по въпроса са си чиста проба наддумване, оригиналничене и налагане на мнение. Ако има някой, който да определи какъв да е достъпа до форума е само и единствено неговия/те създател/ли. Това е като да построиш къща, да поканиш гости в нея, да ги питаш за мнение и те да ти се качат на главата, та даже и хоро да играят. :) :) :)
Донякъде си прав. Обаче само до някъде. Ако потребителите не са съгласни с политиката на домакина просто ще изчезнат. И тогава нито ще има откъде да черпиш информация, нито ще има на кого да я даваш :-) Така че .. нещата никога не са еднозначни :-)

Искаш да кажеш, че ако форума не е достъпен за всички, тези, които имат ТДМ-ми ще спрат да го посещават? Каква ще им е ползата от това? Ще бъдат солидарни с тези, които нямат ТДМ, по-точно с тези, които са бъдещи, евентуални почитатели на модела и на инат ще напуснат? Пак не виждам логика освен правене на инат.  ???

Offline Николай 'Goose' Иванов

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 555
  • LZ1GSE
    • Il grande idiota
Искам да кажа, че 20+ годишния ми опит точно в тази област недвусмислено показва едно - всеки един затворен форум е загинал максимум за 2 години. Тези с ТДМ-и ще спрат да го посещават, защото на техническите въпроси отговарят не само притежатели на ТДМ, а и много хора, които са запознати с принципите на работа. Недопускайки подобни хора тук естествения избор е първоначално да се делят на две места - тук и там, където ще получат повече адекватна помощ, след което постепенно ще решат, че другото място им е далеч по-полезно и приятно и ще отебат тотално форума тук. Това съм го гледал не веднъж през годините и резултата винаги е един и същ - тотално умрял форум с един горд собственик и никой, който да носи свежи идеи ...
За пример можеш да видиш байкърз.бг - 3 месеца проблеми с регистрацията и форума е тотал щета - по един пост на месец предимно от търговци. Ако се огледаш и из собствената ти интернет история съм сигурен, че ще намериш още доста примери, потвърждаващи този факт.
In God we trust, all others must submit an X.509 Certificate

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2274
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Не съм съгласен...
Да си спомним мото зоната и колко работеше тя след появата на Вайбър...
Хората които са активни там изобщо не пишат тук. Изключвам 3-4 ма които са основата ( говоря за Софииската група ).
Да не говорим че нашият форум е прекалено профилиран и сам подсказва че е създаден за определен кръг от хора.
Друг е въпроса от къде и за какво тръгна искрата  за този спор...
Факт е че за да има мир и за да са доволни всички, в момента никой не е спрян да се регистрира.
За моя радост напиращи няма.
И какво лошо има да се търси мнение в други форуми ?
Аз редовно посещавам мото зоната и офф роад форума за да черпя инфо, но това не ми пречи да съм постоянно тук...
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
Факт е че за да има мир и за да са доволни всички, в момента никой не е спрян да се регистрира.
За моя радост напиращи няма.

Е ти кво очакваше, че седят 200 моториста и дебнат да се регистрират тук ??? ;D ;D ;D
И изобщо цялата тази анкета и дискусия щеше да е излишна, ако хората от темата в мото зоната бяха регистрирани и тук без излишни глупости.

Митко, само информативно, ако мислехме като теб изобщо нямаше да го има това място. Повечето от нас се оправят доста добре с английския и знаем сайтовете за ТДМ, в които повярвай ми има толкова много информация, колкото едва ли някога ще има тук. Сам си направи извода къде бих потърсил помощ ако се наложи и то без да ми искат мотивационно писмо ;)

Ротен, утре вечер спираш да даваш регистрации свободно, това е волята на повечето гласували и тя трябва да се уважи.
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline Mitko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 87
Глас народен, глас Божи...

Arcki, само информативно, ако мислех като теб, специално в тази тема, до момента щях да губя по точки в гласуването.  ;)
Повярвай ми, че голяма част от чуждите сайтовете за които говориш съм ги открил преди да открия вас в Мото форума. Ползвам ги и сега (макар и с "гугле" преводача), като са ми били от полза не един и два пъти.

 Николай, като се разрових в собствената си интернет история установих, че има и не малко форуми, които са умрели въпреки пълния, отворен достъп до тях. Извода е, че зависи от хората, а не от достъпа. ;)

« Last Edit: March 27, 2015, 07:18 by Mitko »

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2274
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Хайде, темата пак оживя...
Няма да попреча на никой да се регистрира, просто защото искам всички да сте доволни.Ще одобрявам лично и ще видим какво ще стане.
Радвам се че все пак има хора които са активни макар мненията ни понякога да не съвпадат.
Молбата ми е в тези спорове да не влагате повече от колкото е необходимо!
За мен всеки един от вас е ценен!Макар да знам стойноста на думата приятел, и да не я ползвам често, всеки един от вас ми е ПРИЯТЕЛ и това че ви познавам значи много за мен.Всеки път когато видя някой и всичко в мен се преобръща...
Това място няма да умре, без значение какво е позволено и какво не!
Поради своята прекалена насоченост, докато има влюбени в модела фенове, ще има и форум без значение дали се посещава от 5 или 500 човека.
И в единият и в другият вариант всичко ще си е струвало...
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Стоян

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47


За мен всеки един от вас е ценен!Макар да знам стойноста на думата приятел, и да не я ползвам често, всеки един от вас ми е ПРИЯТЕЛ и това че ви познавам значи много за мен.

Защо не-направите раздел ТДМ и ПРИЯТЕЛИ .
В него всички каращи други мотори да дискутират тяхните машини и опит. И най вече като приятели на форума. Нещо такова.

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
защото не искаме да дискутираме други машини :)
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2274
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Точно така !
Приятелите са си приятели, тук е ТДМ територия
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Приятелите са си приятели, тук е ТДМ територия
Ей това крайно мислене не ме кефи!!!
В цялото това нещо съм още от организацията на първата среща 02.05.2009 година и винаги е имало някой с различен мотор!!!
Веднъж се оляхме, после се разбрахме да не се повтаря подобно нещо, но в последствие искате да се изолират абсолютно всички!!!
Годините си минават, времето си върви, хората се променят или искат да опитат нещо ново, нещо различно!!!
Тях какво да ги правим, да ги преместим в приятели ли, въпреки, че са карали TDМ и в момента не са много активни???
Заради такова крайно мислене доста хора не пишат, че дори и не четат тук, въпреки, че от години от години сме заедно!!!
Сега ще обвините отново вайбъра, ми все пак в 21 век живеем, всеки търси най-лесно достъпния начин за комуникация!!!
Ако не се спре подобно мислене и поведение най-вероятно и мен няма да ме има тук в най-скоро време, въпреки всичко хубаво направено и постигнато до момента.
Да се заключи форума, да не се допускат външни хора, що за глупости са това по-дяволите, как искате някой да се информира или запознае с нас и нашите начинания, с нашите машини ако не бъде допуснат до контакт с нас бил той дори и виртуален!!!
Сами знаете, че много хора се появиха и си отидоха, но ядрото сме все още заедно поради факта, че мислехме еднакво до скоро и се забавляваме по сходен начин, на всеки който не му е харесало сам си е тръгнал без никой нищо да му е казал, по естествен път нещата се отсяват!!!
Ние сме общество на приятели и съмишленици!!!
Веско заключвай или изтривай тази тема, не ми се четат повече глупости!!!
« Last Edit: March 27, 2015, 15:43 by Ради Райков »

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2274
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Всеки има право на мнение Ради, макар и крайно то си е моето.
Не разбрах кой иска да изолира всички ?
Мисля че започвате да преувеличавате...
Нали се разбрахме който организира срещите да създава правилата, и всички са доволни ор=т това решение нали?
Нали се съгласих да допускам всеки до тук без значение кой е той?
Кой ограничаваме тогава?
Нима някой е казал нещо за Вальо, Евгени или Стойко?
За някой от останалите които са си купили други мотори?
Нека си карат, нека си опитват и престанете да ги намесвате!
Хората не пишат и не четът защото не искат!
И ти смяташ че не съм прав но пишеш и четеш, че правиш и много повече.
Защо го правиш?
Ще ти кажа, защото идеята ти е близка!
Вайбърът си е факт, аз не казвам нищо срещу него а просто казвам кое намалява активноста тук, но и това не е пречка, който иска да пише.
Никой няма да заключва форума!
И на какъв език да обясня че никога не съм отказвал достъп на хора които смятат че това място е за тях.
А и нима ако искам да бъда част от една идея нещо може да ме спре?
Да, приятели и съмишленици, около една идея, нека не забравяме това.
Това тук не са глупости Ради.
Всеки който има мнение може да го сподели, без значение дали то харесва на всички или не.
Когато добрият тон е спазен всичко е позволено.
Каквото и да се пише тук, то е за доброто на всички ни, защото ако не коментираме и не изграждаме заедно това място, нищо всъчност няма смисъл...
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
Вижте, мисля, че нещата са пределно ясни. Едно леко обобщение.
1. Групата нараства, а с това и мненията и желанията
2. От тук нататък винаги ще има две мнения по всеки въпрос
3. Изяснихме модела на сбирките, и това не се коментира
4. Според гласуването в тази анкета, трябва регистрацията да е ограничена за тдм фенове, аз лично бих допуснал, ако естествено те имат желание вече, хора като бай Иван, Десо, на Гената брат му и още няколко, които са част от нас колкото и да не им се иска на някои
4. Вайбъра е колкото удобен, толкова и досаден, не може да се сравнява с форума, и заедно трябва да направим така, че хората да имат желание да четата и пишат тук, за сега не получава много
5. Всички сме приятели и ни е хубаво заедно, нека не го прецакваме както всичко в тази държава...

Анкетата е приключена, коментарите също. Заключвайте.
« Last Edit: March 28, 2015, 02:29 by Arcki »
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal