ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: ЧЗВ (често задавани въпроси) ТДМ и МАСЛОТО - проверка, с�  (Read 23445 times)

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 670
  • TDM 900 2006
Като източи маслото забеляза ли нещо нередно в смесицата от масла ?
TDM 900 2006

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Значи, понеже тенденцията е в захлаждане, и изминати почти 7000 км. със Ямалюба 20 на 50, реших да понамаля първичния вискозитет и сложих Кастроп Пуър 1 Рейсинг 10 на 50 ... - голяма грешка. Мотора се разтрака като дърта бангия. Изминах едва 70 км. и "по спешност" купих и сложих пак Ямалюб 20 на 50 но остана един лек неприятен шум като от верига. Вчера сутринта на Соколския манастир беше около +10 градуса и запалих едва-едва все едно в двигателя има грес ... отделно от това веригата докато позагрее на място се чуваше от 20 метра ... направо не знам ... още не ми се отваря да гледам и затова мисля да налея един ревитализант като този https://xadoshop.bg/bg/products/ex120-xado-moto-p71.html и да видя какво ще стане, ще "млъкне" ли или няма ...
П.С.
Кастрола го взех от мото магазина в с. Труд
Ревитализанта е хубав и би трябвало да чуеш разлика, но спазвай препоръките във "ВАЖНО"  ;)
Не знам, защо си играете толкова с това масло, да избираш различни марки О'к, но различен от препоръчаното от производителя вискозитет... :o

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 985
Ми то отговорът е даден - кастрол!
Отдавна се убедих се "вървежните" марки не са това което пише на опаковката..
И мотул/кастрол да беше сложил, ефекта щеле да е същият
П.с.

А що не сложи поне ямалюб 10-40??
П.с.с
Още не е толкова студено че да не може да завърти с 20w..виж си състоянието на акумулатора

Offline Кънев

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
Като източи маслото забеляза ли нещо нередно в смесицата от масла ?

Специално гледах - няма нищо, и е бистро.

...
А що не сложи поне ямалюб 10-40??
П.с.с
Още не е толкова студено че да не може да завърти с 20w..виж си състоянието на акумулатора

Щото там така го дават.
Акумулатора наистина не е първа младост, но още върти, и за това не съм го сменил.

P.S.
Като е студен се чува повече, но звукът наподобява минаване на нещо със много звена около друго нещо ... верига или зъбчатки ... за сега ще гледам да не минавам 4 000 об/мин при ниски обороти и скирост е по осезаемо при връщането на газта ... мисля си за обтегач, "банан" или верига ... или и трите, въпреки че обтегача прилича на новия модел ...
« Last Edit: September 10, 2024, 18:41 by Кънев »

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Може просто да му е дошло времето на обтегача и ангренажа и да е чисто съвпадение.

Offline Кънев

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
Добавката поуспокои работата, и се надявам да държи до края на сезона, а след това ще отварям да видя какво става там.
П.С.
Интересно защо Ямалубе препоръчват този вискозитет за нашите мотори ??

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 670
  • TDM 900 2006
Ти знаеш какво означават тези цифри на вискозитета, знаеш и разните други означения на маслата. Защо не разбираш защо го препоръчват?
Отвори си ръководството и виж при какви външни температури какъв вискозитет се препоръчва
TDM 900 2006

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 985
Интересно защо Ямалубе препоръчват този вискозитет за нашите мотори ??
Зсщото ако живееш в Гърция, Турция или в Мароко, това масло ще е по-подходящо от 5в30..което също става за нашите мотори, но ако си в Северна Европа ;)
За нашият климат 10в40 си е "тамън"

Offline Кънев

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
Ти знаеш какво означават тези цифри на вискозитета, знаеш и разните други означения на маслата. Защо не разбираш защо го препоръчват?
Отвори си ръководството и виж при какви външни температури какъв вискозитет се препоръчва

Именно за това не разбирам защото го препоръчват я ...

Зсщото ако живееш в Гърция, Турция или в Мароко, това масло ще е по-подходящо от 5в30..което също става за нашите мотори, но ако си в Северна Европа ;)
За нашият климат 10в40 си е "тамън"

За това не разбирам, защото е написано в българската страница и би-следвало регионалната температурна спецификация да е съобразена с това. Явно има аспекти за които не знаем, и с които това е съобразено.

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2306
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Аспектът е ясен - някой е написал нещо без да го мисли и да се поинтересува много - типично по Български!
За ман най-добрия вискозитет за нас е 10/50
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Кънев

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
За мен най-добрия вискозитет за нас е 10/50

То и за мен, нали затова взех онзи Кастрол я ... то май не вискозитета, а марката е била фалшива ... въпреки че гледам че много от "лачените" магазини за мото части го продават ...

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2306
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Проблемът с маслата у нас е че не знаем кое масло е истинско и кое е менте. На тубата може да пише Кастрол, а да е бутилирано в някое хале...
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Judas_Priest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 296
Явно Кастрола е бил кенеф. Но бих се изненадал ако за 70км. са нанесени щети.
В ръководството има графика при какви температури какви вискозитети са препоръчителни. Наистина за зимата 20-50 не е добра идея.
За моя мотор в Хонда предлагат само 5-30. Което също не е добре.
Въпроса дали малкото е истинско или не съм го решил като купувам Моторекс. Дори съм фен на 10-60. Но наистина за ТДМ 10-50 звъчи като идеалното решение. 


Offline Кънев

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
Имам опасения че Моторекса вече също е изциганен. Напролет мисля да сложа Yacco но внос от Гърция. Сега това 20 на 50 ще го карам докато позволява времето, хем XADO-то да си свърши хубаво работата.

Offline Judas_Priest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 296
Всичко е възможно. Лично аз не съм усетил влошаване последните 6-8 години. Поне на тези типове масла, които ползвам.

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal