ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: списъка с части току-що се увеличи  (Read 4088 times)

Offline jivanyamaha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
Знаете вече каква я свърших в събота. Като се прибрах от Сапарева баня поразпънах малко рогатката, но по предпочитам читава да си сложа. Още повече при падането на предишния собственик не е изправена както трябва. Днес по пътя на връщане съм "посял" някъде и единия балансьор на кормилото - десния ако има значение. Та значи..
1. яйце
2. страници
3.балансьор/десен ако има значение/ или направо 2 броя
4.лепенките не знам откъде да си набавя
 Всичко това за 4 ТХ
Поздрави.

Offline haymana

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Лепенките от Иван Лепенката.0889438507.Ходих при него и ги направи супер.Бързо и на разумна цена.За другото -успех.Ако не ти липсват парчета от яйцето и страниците май по-добрия вариант е да ти ги залепят някъде.

Offline jivanyamaha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
Благодаря Хаямана. Този пич с лепенките обезателно ще го ползвам. Май си намерих пластмасите. ;D. Някой от Русе за София да пътува тези дни да го ползвам за транспорт? Не че нещо,ама ме е страх да не ги потрошат ЕКОНТ. 8)


Offline haymana

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Бе те пластмасите си искат бая зор за да се счупят...Не бих се притеснявал за това.Може  да ги поодраскат ,ама най-вероятно така и така ще ти се наложи да ги боядисаш. Успех!

Offline rednikmarto

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 111
  • 0884 840 531
.... поразпънах малко рогатката, но по предпочитам читава да си сложа. Още повече при падането на предишния собственик не е изправена както трябва...

Живане,

При падането на предишния собственик беше сменен изцяло долния тройник, коловете, остта,  горния (корона) беше без проблеми, както и на пластмасите нищо им нямаше освен драскотини. Не би ли следвало да го разбера ако е останало нещо криво при моя инцидент преди години - как да разбера когато всичко си му пасва перфектно ? Преди случката ти, какво криво (фактически) си видял по този мотор  ?





фен на Yamaha TDM 850 / 900

Offline jivanyamaha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
Ти сега се засегна на мотор, бре Марто.. Ма, щом искаш ще ти кажа. Страниците не лягаха както трябва на резервоара - различни луфтове. Малко , но дразнещо. Наложи се да развия централния и страничните болтове на рогатката и да я бутам в едната от двете посоки/не си спомням коя/ за да го удурдисам. Пак не се получи удовлетворителен резултат, но си рекох това да му е. Тогава установих, че планката която тръгва от централния болт напред и на която се крепи рогатката е крива. Тогава установих, че е имало интервенция, но все пак е нагласено положението да има "вид на изглед", отвън гледано и повече не се занимавах. Сега при моето падане, вече разглобих всичко и установих, че освен изкривяване на тази централна планка има  и  други изкривявания. Както и да е , отказах се от изправянето на рогатката - то сега части бол. А, и яйцето беше лепено някъде при най-предния болт с някаква странна смесица от пластмаса и метал. Вече дойде от един донор от Русе, чудни жълти пластмаси, които  предстои да бъдат боядисани в /за сега няма да казвам какви цветове/ и монтирани на Ямата.
Марто, не съм искал да ти обиждам труда и желанието за нещата които си направил... Даже скоро научих от един майстор, че си ми сложил невероятни пружини в коловете, за което ти благодаря.
« Last Edit: May 14, 2016, 20:20 by jivanyamaha »

Offline rednikmarto

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 111
  • 0884 840 531
Ти сега се засегна на мотор, бре Марто.. Ма, щом искаш ще ти кажа. Страниците не лягаха както трябва на резервоара - различни луфтове. Малко , но дразнещо. Наложи се да развия централния и страничните болтове на рогатката и да я бутам в едната от двете посоки/не си спомням коя/ за да го удурдисам. Пак не се получи удовлетворителен резултат, но си рекох това да му е. Тогава установих, че планката която тръгва от централния болт напред и на която се крепи рогатката е крива. Тогава установих, че е имало интервенция, но все пак е нагласено положението да има "вид на изглед", отвън гледано и повече не се занимавах. Сега при моето падане, вече разглобих всичко и установих, че освен изкривяване на тази централна планка има  и  други изкривявания. Както и да е , отказах се от изправянето на рогатката - то сега части бол. А, и яйцето беше лепено някъде при най-предния болт с някаква странна смесица от пластмаса и метал.

По твоя мотор са работили Сашо (Дианабад), Стоян (Родригез), Боги (Пловдив) и Вили (с.Владая). Никой друг.
Така че претенциите ти с рогатката следва да се отнесат най-вече към Сашо и Вили. На всички съм платил да си свършат работата, и не съм им стоял на главата докато работят. Защото са най-добрите които познавам.
На мен ми се виждаше добре как са го възстановили.

Quote
Вече дойде от един донор от Русе, чудни жълти пластмаси, които  предстои да бъдат боядисани в /за сега няма да казвам какви цветове/ и монтирани на Ямата.

 успех с възстановяването.

Quote
Марто, не съм искал да ти обиждам труда и желанието за нещата които си направил...

плащал съм на специалисти, и съм купувал нови или читави стари части - не съм пипнал нищо.

Quote
Даже скоро научих от един майстор, че си ми сложил невероятни пружини в коловете, за което ти благодаря.

Може да си благодарен че си срещнал човек в мое лице, а не джамбазин.
Но не си спомням да съм плащал за невероятни пружини. Най-вероятно ти го е казал Стоян (Родри) и сигурно се е объркал нещо. Би трябвало да си с оригиналните пружини.

фен на Yamaha TDM 850 / 900

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal