ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Задна джанта  (Read 4190 times)

Offline SpppS

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 56
Задна джанта
« on: August 17, 2015, 18:26 »
Здравейте, колеги оказа се че задния лагер ми е съсипал леглото и сега ми трябва задна джанта за ТДМ 900. Имам за ТДМ 850 , но била различна. Не мога да намеря информация дали от някои друг модел съвпадат да не съм ограничен в търсенето. Някой ако има инфо  да се продава втора ръка, ще ми е от полза?

Offline Николай 'Goose' Иванов

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 559
  • LZ1GSE
    • Il grande idiota
Re: Задна джанта
« Reply #1 on: August 17, 2015, 20:22 »
Колко я е разбил? Мерил ли си луфта? Има технически химии, които могат да решат проблема, ако луфта е под някакви определени граници ...
In God we trust, all others must submit an X.509 Certificate

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 670
  • TDM 900 2006
Re: Задна джанта
« Reply #2 on: August 17, 2015, 21:58 »
какви са тия химии ?
TDM 900 2006

Offline Николай 'Goose' Иванов

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 559
  • LZ1GSE
    • Il grande idiota
Re: Задна джанта
« Reply #3 on: August 17, 2015, 22:50 »
Loctite 660 примерно :-) Но не е единствен, в зависимост от луфтове и т.н. има и други решения (аз примерно за някои приложеня полззвам 640, връзката с него се къса при нагряване до 240 градуса)
Ето ти pdf-а на 660 да видиш за какво става дума. http://www.loctite.sg/sea/content_data/93755_Loctite_660_Quick_Metal_Retaining_Compound.pdf
Btw, бате Рашо (http://www.tdm-bg.org/forum/index.php?board=16.0 може да даде доста по-добра консултация от мен по темата, все-пак това му е професията :-)
In God we trust, all others must submit an X.509 Certificate

Offline SpppS

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 56
Re: Задна джанта
« Reply #4 on: August 18, 2015, 01:23 »
Не съм мерил луфта от сервиза ми казаха, че със новите лагери пак има луфт в джантата. Ако не намеря джанта май ще се наложи да мисля нещо поне до зимата. Може ли малко повече инфо къде да премеря за луфтове и какви са допустимите граници.

Offline Николай 'Goose' Иванов

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 559
  • LZ1GSE
    • Il grande idiota
Re: Задна джанта
« Reply #5 on: August 18, 2015, 08:12 »
Луфта се мери между леглото и лагера с калибрирани пластини. Ако в сервиза, дето ти го правят, не знаят как да го направят ... по-добре сменяй сервиза :-)
In God we trust, all others must submit an X.509 Certificate

Offline SpppS

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 56
Re: Задна джанта
« Reply #6 on: September 12, 2015, 11:38 »
Не е вариант да се уплътнява луфта не бил малък видимо при сложена джанта се усеща голям луфт, а и старите лагери бяха смазани без някаква индикация, че са за смяна и са разбили доста леглото. Предвид цената на джанта втора ръка предпочитам да съм сигурен, че няма да ми създава проблеми да взема някоя читава. До колкото проверих няма варианти от друг модел да съвпадне, явно ще дебна да излез не някоя изгодна по Ибей. Има една на цена около 100 лв. от Гърция близо до Солун, но още толкова искат за транспорт, а няма координати къде можеш директно да си вземеш на място и все пак да се прегледа.

Offline SpppS

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 56
Re: Задна джанта
« Reply #7 on: October 27, 2015, 23:35 »
Колеги моето търсене на задна джанта се възтановява. Продават се доста джанти за Р6, които на снимки ми се виждат същите. Сравнявах по техническа спецификация и пак същата като размер, но има разлика  в МТ при едната е давар 5 а при другата 5.5, което не ми е ясно какво е. Някои дали има идея дали има варянт да стане или да не си губя времето да ходя да сравнявам. Ето и снимка на една, която се продава.


Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: Задна джанта
« Reply #8 on: October 28, 2015, 10:37 »
но има разлика  в МТ при едната е давар 5 а при другата 5.5, което не ми е ясно какво е.
Какво е МТ?

Offline SpppS

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 56
Re: Задна джанта
« Reply #9 on: October 28, 2015, 11:52 »
Нямам никаква представа така пише в спецификацията на джантите от съответните мануели. Не мога да преценя дали и къде би могло да има разлика. Ето какво излиза от Мануелите като първата е за ТДМ 900 и съответно за Р6.

Offline ivobivo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 162
  • Мотор - GSX 750F и вече бивш TDM 900A
Re: Задна джанта
« Reply #10 on: October 28, 2015, 13:36 »
Това MT трябва да е ширината на джантата в цолове - като означението J при колите
КАСКА оставена на пътя означава  "СПИРАЙ и ПОМАГАЙ"

Мотоциклета е най-безпощадното превозно средство.

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 985
Re: Задна джанта
« Reply #11 on: October 28, 2015, 16:06 »
Джанта от ер единица мисля ще е замедтитлея..щом СК е същата..поне според това,което сьм чел

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal