ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Какво ще направя по мотора си?  (Read 10497 times)

Offline graveyard

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 60
  • Yamaha TDM 900i
Какво ще направя по мотора си?
« on: November 13, 2014, 11:06 »
Отварям тази тема с цел не само да не забравяме любимите си машини през зимния сезон, а и да раздвижа малко обстановката във форума. За да ни бъдат благодарни през времето, когато им се наслаждаваме, нека се погрижим за тях подобаващо, когато времето не позволява каране.
Аз лично имам за цел няколко неща:
1. Да укрепя стойката на топ касата, тъй-като оригиналната за TDM 900i през летния сезон успях да я счупя 2 пъти. (Когато успея в това начинание ще пусна и снимки.)
2. Ще обърна внимание на светлинната индикация на топ-касата. (Когато намеря време и ресурс, ще заснемя някои ключови моменти)
3. Подмяна на някои консумативи като: масло в предницата, спирачна течност, антифриз, накладки и т.н.
4. Едно обещание: Да не пропускаме всяка възможност за каране, дори и в по-студените и слънчеви дни  ;)

Надявам се да има по-интересни цели за постигане и повече споделящи със снимков материал и описание .... ;)
« Last Edit: May 20, 2015, 11:42 by Ради Райков »
ГАЗТА е за готвене, НАФТАТА за отопление, а БЕНЗИНА за каране!!!

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
Аз мисля да си го карам и да си го гледам, когато ме затрупа снега.
 и по някое време ангренажна верига :-)
« Last Edit: November 17, 2014, 12:40 by Veselin Kurshumov »
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline Charli

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 70
привет на всички  :) , мисля да си слагам светлоотразителни ленти на джантите . намерих си долу горе модел http://www.mad-moto.com/index.php?go=view_product&ID=1469    но ми се иска да пише YAMAHA TDM  на тях .Та въпроса ми е дали някой е виждал нещо подобно някъде да се продава, или някой да познава човек който се занимава с такива проекти

Offline fena

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 114
  • TDM 900
Ако не се бъркам Ганчо от Пловдив имаше подобни работи на джантите. Някой от майните може да ти свърши работа.

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2283
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Виждал Сум такива в ибей, мога да поръчам ако искате
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Adler9

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 347
Е аз тази зима трябва да го оборудвам с:
   1.Удължение на преден калник + заден калник   (Предния от еbay, заден още нямам решение , но трябва да измисля нещо- не
                                                                                     изглежда сложно)
   2.Трябва най-сетне да заделя някой лев за предпазители на ръкохватките - има нужда.
   3. Ще си поиграя с един колега да му направи една скаричка за багаж в/у топ касата.

Общо взето аксесоари съм предвидил .
иначе от към визия и здравословно състояние си е супер хи хи хи ...  нищо не му трябва (да се надяваме)
« Last Edit: December 15, 2014, 20:35 by Veselin Kurshumov »

Offline Charli

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 70
Виждал Сум такива в ибей, мога да поръчам ако искате
за лентите ли става въпрос ? ако е за тях дай да видим нещо аз със сигурност  ще искам

Offline Стефан Делчев

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
Като начало си купих един красив TDM 900, мисля да го обслужа само и да карам. А каквото е писано ще почука на вратата, моментално ще се отстранява!

Offline Мъро

  • Newbie
  • *
  • Posts: 34
  • YAMAHA TDM 850 3VD, TDM 900
Здравейте,колеги!Понеже не открих по-подходяща тема реших да пиша тук.интересува ме някой знае ли размерите на задният амортисьор на 3VD?Моят протече и на няколко места където звънях ме питат за дължина и т.н. понеже имали много и не знаели кой от какъв мотор е.А по темата от две години се каня да си правя ролбари и централна степенка и все не ми остава време,ако успея ще кача снимки и подробни описания.
« Last Edit: December 17, 2014, 23:27 by Veselin Kurshumov »

Offline Едо

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 117
До колегата Мъро.Първо как така имали много и не са наясно кой е?Ако искаш оригинален ( аз те съветвам да е такъв) няма как да се обърка.На 3VD и 4TX амортисьора е с 2 пружини.Едната е точно до врътката за H и S,другата е под нея.С въпросната врътка се спира и или задейства горната пружина.До скоро карах с амортисьор който беше на някаква английска марка и струваше 800 лв.Разбиха ми се бъбреците.Взех от колега за 50 кинта оригинален 2-ра ръка и се родих.

Offline Мъро

  • Newbie
  • *
  • Posts: 34
  • YAMAHA TDM 850 3VD, TDM 900
Благодаря колега!Тия дни имах повече време и го позагледах и видях двете пружини и след празниците ще звънна тук там да видя какво ще се получи.
Весели празници на всички!

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1680
Зимата нищо не свърших, освен едни ръкохватки с подгряване през есента. Но пък събрах доста неща които при първи слънчев ден ще бъдат монтирани на двора, а за по точно:
1. Ойлер(седи в гаража от лятото).
2. Круизконтрол(чака си времето от 2 години ::) ).
3. Роубари.
4. Стойка за странични куфари.
5. Накладки за всички дискове + подмяна на спирачната течност.
6. Преработка на седалката(в момента се извършва).
7. Коловете чакат новото си масло.
И само тия неща  ;D ;D ;D

Offline Patrikoff

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 74
Аз пък на 2ри март реших да препаля мотора си. В гаража миришеше на бензин ама си мислех, че е от препалванията на затворено място. След като го запалих видях, че тече бензин от някъде. Махнах малката капачка от дясната страна под резервоара и ВИДЯХ :o от къде сълзи резервоара беше пробит. Бутнах боята и той протече. Свалих го и отидох при едно аверче и го калайдисахме като тава за лютеница. Така и така бях свалил резервоара проверих как ми е филтъра и реших да почистя и карбораторите. И така загубих цял ден с мотора си. Не го планувах ама...
Но беше приятно  ;)
В карбураторите имаше финна ръжда и единия жигльор за ниските обороти беше задръстен.
За сега планувам само масло и филтър да сменя и само да карам

Offline Me4o

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 93
И аз от няма нищо навъртях към 200км по празниците.
Сложих си (или по-скоро Ники ми монтира) извод за 12V и ми прекара отоплението на дръжките през реле.
Предстои да си сменя маркуча на ойлера (веригата го скъса), да сменя свещите и след това започват тренировките за втора меча  ;D

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
За втора меча, треа скафандър и...ботушки ;-)
Аз също се отчетох с ремонтни дейности ...подобрения не съм правил, само въртя едни ауспуси, едните тихи, другия шумен няма угодия. Ще си правя заглушител. До срещата трябва да съм направил подобрена слюда, краш тапи и екстендери на калниците. Иначе сменена ангренажна, накладки, масла секви, антифриз, спирачна, жило съединител...абе ебаси изръсването хахахха
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal