ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Кабели за мигачите  (Read 1165 times)

Offline Кънев

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
Кабели за мигачите
« on: July 23, 2024, 18:53 »
Най-накрая се сдобих със стойки за монтаж на странични куфари на GiVi. До тук добре. Механичният им монтаж е детска игра и там проблеми няма. Монтажа на мигачите към планките също става лесно, но се замислих че има голяма вероятност оригиналното окабеляване да не стигне. Тук "ударих на камък" и се замислих. Какво да се предприеме? Да резна трасето във видимата част и да го удължа, или да разглобя почти цялата опашка за да стигна до буксите на мигачите и да ги разкача, след което да пусна нови кабели с нужната дължина - ей това се чудя. И дали има начин да се достигнат тия букси без да се налага това разглобяване /на всичко отгоре имам и топкаса ... /

Offline Rossosin

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 114
Re: Кабели за мигачите
« Reply #1 on: July 26, 2024, 09:13 »
Най-накрая се сдобих със стойки за монтаж на странични куфари на GiVi. До тук добре. Механичният им монтаж е детска игра и там проблеми няма. Монтажа на мигачите към планките също става лесно, но се замислих че има голяма вероятност оригиналното окабеляване да не стигне. Тук "ударих на камък" и се замислих. Какво да се предприеме? Да резна трасето във видимата част и да го удължа, или да разглобя почти цялата опашка за да стигна до буксите на мигачите и да ги разкача, след което да пусна нови кабели с нужната дължина - ей това се чудя. И дали има начин да се достигнат тия букси без да се налага това разглобяване /на всичко отгоре имам и топкаса ... /
Ако става въпрос за 5PS буксите са зад задния стоп ако не ти достигат кабелите си направи екстендъри със същите букси .мисля че има такива във всеки магазин за електронни компоненти . Нещо като това .
ТДМ 900 3VD in my heart :)

Offline Кънев

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
Re: Кабели за мигачите
« Reply #2 on: July 26, 2024, 12:32 »
Да, единия вариант е наистина със екстендъри но ме притеснява факта че там е място което е яко изложено на вода.
Повече клоня към вариант за пускане на нов кабел със съответната влагозащитна изолация.
Още един въпрос - как се махат тия мигачи ???
Гледах на един клип някакъв човечец развива нещо от задната страна на мигача, но аз като погледнах моите, там и помен от винт/болт няма, даже и отвор от такива липсва ... та - как се махат ??

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2306
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Re: Кабели за мигачите
« Reply #3 on: July 26, 2024, 20:22 »
Края на мигача е гумен. Той влиза в специално направени канали на калника или на спойлера. После се застопорява със нещо като шайба която влиза в отвори оставени в тялото на гумената част на мигача. Лесно и хитро е измислено.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal