YAMAHA TDM БЪЛГАРИЯ > Технически въпроси

Има ли смисъл от иридиеви свещи?

<< < (2/8) > >>

Vlaad:

--- Quote from: Веселин Куршумов (Ротко) on March 27, 2018, 11:31 ---
В ибей 2 свещи са около 32 лева.

--- End quote ---

Без доставката от Мичиган :)
Тук ги намерих по 29 лв и няма да се занимавам с български пощи.

georgidobrich:
Знам че питаш за 4TX, но все пак
На моята 900ка сложих иридиеви. Преди това беше с други. Разлика във вървеж не видях, разхода ми е разкошен(преди не знам колко е бил, щото първото което смених бяха свещите) Не си спомням добре дали дадох 25лв за свещ или за двете  :D
Мисля че сложих това https://www.ngk.com/product.aspx?zpid=9730 (беше отдавана и съм забравил) цената е не е много по-голяма от нормална свещ, но пък пестиш доста усилия от смяната (откачане на радиатор, чупене на пръсти и т.н.т)

Judas_Priest:
За мен иридиевите свещи за винаги по-доброто решение:
- по добра работа на двигателя
- по-добро изгаряне, съответно повече мощност
- по-нисък разход на гориво (в моя случай преди време с 3VD-то разхода стана с 10% по-нисък).
Недостатък освен цената не се сещам. Някой ако може да даде такъв и да се аргументира ще е интересно?
Кое е много важно за иридиевите свещи - да са истински. За справка - първият комплект иридиеви свещи ги поръчах от wemoto.co.uk  и разликата беше усезаема. Следващият път (след около 25-30000км ги смених, не ми се чакаше доставка от louis.de, и ги взех от ТехКо. Голяма грешка! Работеха по-зле от зацапаните и износени обикновени свещи.

Николай 'Goose' Иванов:
Радо, основното предимство на иридиевите е живота :-) Работят до 100к+ километри, съвсем излишно си ги сменил на 25к, на толкова се сменят нормалните :)
Недостатък е цената, но само ако караш малко, нормално на 4-5 комплекта нормални свещи сменяш едни иридиеви.

Judas_Priest:
Смених ги защото спрях да усещам ефекта, който усещах когато бяха нови.
При автомобилите карат по 100к км., при моторите не съм сигурен дали ще изкарат толкова.
За мен предимството им беше 0,5-0,7л./100 км по малко гориво  :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version