YAMAHA TDM БЪЛГАРИЯ > Технически въпроси

Има ли смисъл от иридиеви свещи?

(1/8) > >>

Vlaad:
Здравейте, търсих някаква подобна тема, но намерих само за това, как се сменят.
Та на въпроса.
Има ли смисъл, да слагам иридиеви свещи на 4ТХ или да си карам с обикновените?
Все пак разликата в цената е над 4 пъти, но въпроса ми е по- скоро, дали се подобрява осезаемо работата на двигатела, изгарянето и такива работи.

Николай 'Goose' Иванов:
http://caralyze.bg/articles/iridievi-sveshti-za-i-protiv
Общо взето - основното предимство е до 5 пъти по-голям живот от нормалните и по-добра искра при влошени показатели (луфтове, налягане и т.н.). Дали обаче ще го караш този мотор 100К е една друга тема, животът на нормалните свеши е 20к километра :-)
Осезаемо едва ли ще усетиш разлика в работата.

Vlaad:

--- Quote from: Николай 'Goose' Иванов on March 27, 2018, 11:20 ---http://caralyze.bg/articles/iridievi-sveshti-za-i-protiv
Общо взето - основното предимство е до 5 пъти по-голям живот от нормалните и по-добра искра при влошени показатели (луфтове, налягане и т.н.). Дали обаче ще го караш този мотор 100К е една друга тема, животът на нормалните свеши е 20к километра :-)
Осезаемо едва ли ще усетиш разлика в работата.

--- End quote ---

В моят случай, живота на обикновените вече надхвърля 40000км, за това си мисля, че е време за смяна и се чудя, дали има смисъл в иридиеви, но май по- скоро не :)

Веселин Куршумов (Ротко):
Аз съм на друго мнение. При първият модел на ТДМ, когато не съм палил моторът си дълго време и е студено, с обикновените свещи имах проблем. Не успеех ли да го запаля от раз, моторът се давеше, едната свещ не успяваше да запали и двигателят остава да работи на един цилиндър. После следва разглобяване, сушене и т.н.
След смяна на стандартните с иридиеви свещи, картинката рязко се променя. Няма значение кога ще го паля и колко е студено-успехът винаги е гарантиран. Дали имаше ефект върху работата и разхода на гориво не зная, но това че паля винаги ми стигаше да платя по-високата цена.
В ибей 2 свещи са около 32 лева.

Николай 'Goose' Иванов:

--- Quote from: Vlaad on March 27, 2018, 11:27 ---
--- Quote from: Николай 'Goose' Иванов on March 27, 2018, 11:20 ---http://caralyze.bg/articles/iridievi-sveshti-za-i-protiv
Общо взето - основното предимство е до 5 пъти по-голям живот от нормалните и по-добра искра при влошени показатели (луфтове, налягане и т.н.). Дали обаче ще го караш този мотор 100К е една друга тема, животът на нормалните свеши е 20к километра :-)
Осезаемо едва ли ще усетиш разлика в работата.

--- End quote ---

В моят случай, живота на обикновените вече надхвърля 40000км, за това си мисля, че е време за смяна и се чудя, дали има смисъл в иридиеви, но май по- скоро не :)

--- End quote ---
В твоя случай караш с тотално износени свещи, макар, че не го усещаш :-) Да, палят, но нито искрата им е като хората, нито изгарянето в цилиндъра. Няма нормален електрод, който да изкара толкова и да е в прилично състояние, със сигурност разхода на гориво ти е поне с литър на 100 нагоре :-)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version