YAMAHA TDM БЪЛГАРИЯ > Пътеписи

От Батак до Девин-път който малко от нас знаят...

(1/4) > >>

Веселин Куршумов (Ротко):
Понеже темата с пътеписите е малко мудна мисля че всеки от нас може да направи нещо по въпраса с някое кратко разказче за Съботно-Неделна разходка.

Това е малко известен път който не всеки от вас би харесал.Въпреки това мисля че ще се хареса и на други толкова колкото и на мен.
Трябваше да стигна до Девин, но не исках да карам по стандартният път който всички знаем - покрай трите язовира.
Тъй като бях сам реших да опитам с това леко прдизвикателство. В интернет няма инфо за това трасе, или поне аз не успях да открия.
От колега разбрах че се кара с кола и не би трябвало да има проблем да се мине с мотоциклет.
Освободих топ касата за да не я натоварвам в разбитите участъци, и потеглих.
Трябва да се хване пътят от Пещера, и малко преди Батак да се отбиете за Нова махала и Фотиново,
До Нова махала пътят е типичната Българска действителност. После идва и разклона за Фотиново. Към селото пътят е нов но аз отбивам наляво където през следващите 12 километра е лека Лунна обстановка :)
За тези които харесват бързото каране тук място няма, но за онези които са склонни малко да се подрусат, горещо препоръчвам тази дестинация!
След няколко години тук няма да остане асвалт а определено си заслужава да минете и от тук.
Почти няма движение и само аз и гората си бяхме достатъчни.На места се откриват гледки които ще ви накарат да ме псувате по-малко за дето ви изпращам там.
По някое време пътят става чуден и ще карате по страхотен стар асвалт цели 10 километра. Лично аз го минах 3 пъти като последният след като видях къде има паднали камъни на пътя, бая се поодпуснах :)
Последните десетина километра до Девин отново са лоши.
Накрая ще кажа само че ще мина по това трасе поне още няколко пъти преди то да се разбие окончателно.
Не знам дали е удобно да се кара с втрори човек, но сам и без топ каса е отлично приключение !

georgidobrich:
Имаш ли още снимки от този участък за споделяне ?

Веселин Куршумов (Ротко):
Да се докопам до комп и ще споделя

Ради Райков:
Ако извадиш и маршрута от някоя офроуд карта ще е чудесно  :)

fena:
И като си карал без топ каса каква е тая снимка със?  :D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version