ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Мото - обиколка на Родината  (Read 8342 times)

Offline jivanyamaha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
Скъпи приятели, собственика на бившия ми мотор Тодор Тодоров - Хирурга ми сподели великолепната идея за обиколка на България по държавните и граници. Идеята е за тръгване от София - посока югоизток ,преход през цялата южна България до Малко Търново. След това цялото Черноморие до Дуранкулак. Оттам - Свищов, Лом, Брегово, Белоградчик, Песочница и - обратно в София. Ще спим където намерим - в  някои участъци на палатка, а в Родопите задължително на хотелче. Правилата са, че няма правила. Основната цел е да очертаем границите на Родината ни, да минем по отдавна неизползвани пътища, да се покефим, да побръмчим, както и да посетим непосетени до сега места. Идеята е да се минават 200 до 350 км. дневно.  Целия маршрут е около 2300 км.  По първоначални пресмятания ще са необходими около 10 дни за цялото мероприятие. Очаквайте съвсем скоро нашия маршрут. Всеки може по всяко време да си бие шута и да се прибере по магистралата. ще се радваме да се присъедините към нашето ТДМ Мото Родно Приключение.
« Last Edit: May 06, 2020, 21:23 by jivanyamaha »

Offline Judas_Priest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 293
Re: Мото - обиколка на Родината
« Reply #1 on: May 06, 2020, 21:52 »
Идеята е супер!
Онтересно ми е какъв е маршрута?
Края на миналото лято направих същото упражнение. Индивидуално. Цялата обиколка отне около 3300км за 12 дни.

Offline jivanyamaha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
Re: Мото - обиколка на Родината
« Reply #2 on: May 06, 2020, 21:56 »
мое се съкратят някои участъци. Ноу си карАл, ве...

Offline Judas_Priest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 293
Re: Мото - обиколка на Родината
« Reply #3 on: May 06, 2020, 22:38 »
Ми сърбеше ме, а имах и време.
Накра ме да си погледна записките - цялата обиколка ми е отнела 3050 км. И още 700 за стигане и прибиране до изходната точка. И за да не съм голословен:


















P.S. С тези ваши идеи ще ме накарате да взема да си завърша разказа.
« Last Edit: May 06, 2020, 22:43 by Judas_Priest »

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
Re: Мото - обиколка на Родината
« Reply #4 on: May 07, 2020, 17:32 »
Скъпи приятели, собственика на бившия ми мотор Тодор Тодоров - Хирурга ми сподели великолепната идея за обиколка на България по държавните и граници. Идеята е за тръгване от София - посока югоизток ,преход през цялата южна България до Малко Търново. След това цялото Черноморие до Дуранкулак. Оттам - Свищов, Лом, Брегово, Белоградчик, Песочница и - обратно в София. Ще спим където намерим - в  някои участъци на палатка, а в Родопите задължително на хотелче. Правилата са, че няма правила. Основната цел е да очертаем границите на Родината ни, да минем по отдавна неизползвани пътища, да се покефим, да побръмчим, както и да посетим непосетени до сега места. Идеята е да се минават 200 до 350 км. дневно.  Целия маршрут е около 2300 км.  По първоначални пресмятания ще са необходими около 10 дни за цялото мероприятие. Очаквайте съвсем скоро нашия маршрут. Всеки може по всяко време да си бие шута и да се прибере по магистралата. ще се радваме да се присъедините към нашето ТДМ Мото Родно Приключение.
Чертали ли сте маршрут в посока югоизток ?
TDM 900 2006

Offline jivanyamaha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
Re: Мото - обиколка на Родината
« Reply #5 on: May 07, 2020, 19:03 »
Има бре! Е такова нещо ще бъде.
Радо, единственото нещо за което съжалявам, e че няма да имаме такъв камерамен като тебе по време на обиколката:)
« Last Edit: May 07, 2020, 19:08 by jivanyamaha »

Offline Румен Тодоров

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 122
Re: Мото - обиколка на Родината
« Reply #6 on: May 07, 2020, 20:38 »
Аз съм ЗА и готов ! Кога ?

Offline jivanyamaha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
Re: Мото - обиколка на Родината
« Reply #7 on: May 07, 2020, 22:55 »
Много се радвам, че ще имаме и други съмишленици. Румба, ще изгладим детайлите и ще споделим тук. Дано  да успееш да се включиш.

Offline Румен Тодоров

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 122
Re: Мото - обиколка на Родината
« Reply #8 on: May 08, 2020, 08:07 »
ОК

Offline cecko27

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Мото - обиколка на Родината
« Reply #9 on: May 10, 2020, 20:48 »
В интерес на истината началото на годината и аз обмислях да си направя едно такова соло пътуване ,но с тази "пандемия " и доста изгърмяха отпуска на вятъра незнам дали ще имам възможност за целия маршрут ! Но все пак бих се включил за част от него ! Споделете когато уточните дати за тръгваме за да мога да се включа и аз поне за част от преживяването !!!

Offline Vlaad

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 416
Re: Мото - обиколка на Родината
« Reply #10 on: May 11, 2020, 13:42 »
Поприбрали сте малко границите, но идеята ми харесва. Ще следя темата :)

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: Мото - обиколка на Родината
« Reply #11 on: May 11, 2020, 18:05 »
То всички се ослушваме и дебнем  ;D

Offline jivanyamaha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
Re: Мото - обиколка на Родината
« Reply #12 on: May 12, 2020, 21:16 »

Поприбрали сте малко границите, но идеята ми харесва. Ще следя темата :)

И Тошето и аз сме на едно мнение - нЕма правила.Ако ти се иска да караш баш по границата - карай. Ще се видим на следващата спирка:))
« Last Edit: May 12, 2020, 21:20 by jivanyamaha »

Offline Vlaad

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 416
Re: Мото - обиколка на Родината
« Reply #13 on: May 13, 2020, 09:47 »

Поприбрали сте малко границите, но идеята ми харесва. Ще следя темата :)

И Тошето и аз сме на едно мнение - нЕма правила.Ако ти се иска да караш баш по границата - карай. Ще се видим на следващата спирка:))

За ТДМ-а може и да не е проблем, да мине през граничната бразда, но за граничарите може и да е :)
Имате ли ориентировъчни дати?

Offline jivanyamaha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
Re: Мото - обиколка на Родината
« Reply #14 on: May 17, 2020, 22:55 »
Да, тръгване 10 юли, Петък, 10.00 часа :) ;)

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal