ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Теч на масло ???  (Read 12580 times)

Offline cvetomir_nikolov81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Re: Теч на масло ???
« Reply #30 on: March 01, 2017, 19:49 »
Днес разглобих звяра отгоре . Свалих акумулатора , разкачих кабели и всичко , което ми пречи . Развих и трите болта , които държат масления казан за рамката , с идеята евентуално до го извадя и да вида , дали има някакъв проблем с него или зад него , обаче ................... дърво ................. трябва да махна амортисьора , за да се случи това . Освен ако не се опитам да го извъртя някак покрай него , обаче си мисля , че това май няма да стане , защото тази идея ми дойде току що , а вече не съм при мотора . Ще пробвам да махна и отдолу гърнета и ауспуси , за да се опитам дали евентуално от там нещо мога да видя . Никой ле не е разглобявал там , че поне с нещо малко да ме насочи , дали може  я казан да се е пробил , я някоя гарнитура по блока да се е окотила . Много лесно ще открия какъв е проблема , просто не искам да пръсна целия мотор на части , и после да се мъча да го сглобявам . За това и искам малко колегиална помощ . Снимки няма как да кача , защото нищо няма да може и да се види на тях . Препоръчайте и някоя добавка за спиране на течове , която да не е проблемна за съединителя , ако не успея да открия нищо .

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Re: Теч на масло ???
« Reply #31 on: March 02, 2017, 11:20 »
Не може чак толкова много да си задълбал и да не видиш от къде има теч, пък бил той и малък след като си излъскал всичко.  :o :o :o
Сподели от къде си, че да вземе някой да бие едно рамо ако е на близо, а и четири очи виждат по добре от две.
 

Offline cvetomir_nikolov81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Re: Теч на масло ???
« Reply #32 on: March 02, 2017, 15:23 »
Днес теча вече е установен , от къде е , въпреки , че точното място от където просълзява , не се вижда . Вчера вечер , изключително внимателно почистих  казана за маслото в долната му част , и до колкото можах , в задната , от страната на двегателя . Днес като прокарах ръка от там , по ръката ми остана често прясно масло , което през нощта е просълзило . Няма как да идва някуде от двигателя , защото между него и казана има гумен лист , който ги разделя . Явно има някаква малка пукнатина в казана , която така не се вижда , и трябва да го извадя от рамката  . Това обаче вече се чудя , как да стане най-безболезнено и правилно . Намислил съм да разкача амортисьора отзад , и от там да се мъча да го вадя , за да мога хубаво да го огледам  . Опасявам се , че и гумата ще трябва да сваля , за да има повече място за действие . Това обаче не е толкова страшно , защото имам такава стойка , която повдига задницата за шарнира . Нещото , което повече ме притеснява , е как да задържа опашката и шарнира отворени , след като махна амортисьора . Иначе съм от Плевен

Offline cvetomir_nikolov81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Re: Теч на масло ???
« Reply #33 on: March 04, 2017, 19:05 »
Днес казана беше изваден , теча локализиран и запоен .

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: Теч на масло ???
« Reply #34 on: March 04, 2017, 19:27 »
а снимков мат'рял?

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
Re: Теч на масло ???
« Reply #35 on: March 05, 2017, 07:42 »
С какво го запои?
TDM 900 2006

Offline cvetomir_nikolov81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Re: Теч на масло ???
« Reply #36 on: March 05, 2017, 19:37 »
Имам снимка на запоеното място , но като цъкна за качване на снимка , и не ми дава опция от къде да я взема . Може и аз да не правя нещо както трябва ........ не знам

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: Теч на масло ???
« Reply #37 on: March 05, 2017, 19:39 »
използвай външен сайт

Offline cvetomir_nikolov81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Re: Теч на масло ???
« Reply #38 on: March 05, 2017, 19:52 »
Ето това е мястото . Не съм правил снимка на пукнатинката , защото просто не се сетих .

Offline cvetomir_nikolov81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Re: Теч на масло ???
« Reply #39 on: March 05, 2017, 20:19 »
Запояването е с Тинол . По-скоро ми беше интересно как е възникнала пукнатината , защото там няма допир до нищо . Спуканото беше с форма на кръст 6 на 6 милиметра . От снимката се вижда , че мястото е добре почистено преди да бъде запоено , обработено с киселина и запоено . За изваждането на казанчето трябва да бъдат демонтирани : - акумулатора , стойката на акумулатора , бензиновата помпа , стойките със задните стъпенки , калника на задното колело , казанчето на антифриза , разкачва се само задната спирачна помпа , след което между гумата и опашката се подлага една дъска , която е не по-тясна от 7-8 см , за да може да се освободи и извади напълно амортисьора . Всичко е ОК , но ако още някой го прави това , да знае , че за изваждането на казана ще ви е необходим и помагач , защото за окончателното изваждане на казана , трябва да се повдигне още няколко сантиметра опашката  . Това е общо взето . Ако някой има някакви въпроси , нека пита , ще обясня .

Offline cvetomir_nikolov81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Re: Теч на масло ???
« Reply #40 on: March 06, 2017, 22:50 »
.
« Last Edit: March 07, 2017, 11:11 by cvetomir_nikolov81 »

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Re: Теч на масло ???
« Reply #41 on: March 07, 2017, 10:16 »
Е такова чудо не бях виждал до сега  :o

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
Re: Теч на масло ???
« Reply #42 on: March 07, 2017, 10:24 »
Като монтира казана, усети ли някакво усукване, нейде да има напрежение ?
Казана пластмасов ли е (на 900ка е пластмаса) та с тоя тенол ме учуди
TDM 900 2006

Offline cvetomir_nikolov81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Re: Теч на масло ???
« Reply #43 on: March 07, 2017, 11:20 »
Кое чудо колега не си вижал  ;D , запояването или казанчето . Иначе казана е от желязо , за това подлежи на метална спойка . А това , че не е красиво , няма никакво значение , защото го пръснах със спрей , а и то не се вижда от никъде ......... важното е да върши работа . И не , не е имало никакво осукване , всичко си пасна точно .
« Last Edit: March 07, 2017, 11:24 by cvetomir_nikolov81 »

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
Re: Теч на масло ???
« Reply #44 on: March 07, 2017, 13:20 »
Много странно що за зор е видяло че са се пукне.....
TDM 900 2006

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal