ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Кой със какви гуми е оборудвал своя TDM(марка)  (Read 70800 times)

Offline Adler9

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 347
Колеги, трябва да обуя моя убавец и за целта по -належащо ми е да се сдобия с предна гума. Нямам като че ли ресурса да скачам на чифт, както и решавам да се вслушам в съвета на по-опитните и да не слагам употтебявани......
Та молбата ми е за съвет, препоръка....  От къде и какво да си взема.
Благодаря предварително.

Offline Мъро

  • Newbie
  • *
  • Posts: 34
  • YAMAHA TDM 850 3VD, TDM 900
Аз лично си купих чифт PIRELLI SPORT DEMON преди две години и съм много доволен.Ето и сайта http://www.gumi7.com/bg/tires.html?tire_width=110&tire_height=80&tire_diameter=18&brand_id=37&tire_type=6&brand_class=0&search_type=2&page=1&submitSearch=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B8&tire_price_from=0&tire_price_to=640
Като цяло май в този сайт са най-евтините нови гуми.

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Пилот актив, за няма и 160 лева е прекрасна гума  ;)
http://www.gumi7.com/bg/tire/94050/MICHELIN-PILOT+ACTIV+FRONT-110-80-R18.html

Offline Adler9

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 347
мерси колеги , и още нещо .... Нашите мотори се водят ендуро . Като гледам линковете които сте ми пратили, явно не трябва да се ограничавам в избора (т.е. да са пистови или за ендуро ).
  Нещо специфично изисква ли ТДМ относно параметрите на гумата (освен основните диаметър, широчина и височина) ?

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Някой беше карал с баш ендурови гуми и му сеело леко поради по голямата шарка на гумата.

Offline Николай 'Goose' Иванов

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 554
  • LZ1GSE
    • Il grande idiota
ТДМ-а само се води ендуро :-) С тези 240 килограма взимай си шосейни гуми (и без това 99% от времето се кара по път)
In God we trust, all others must submit an X.509 Certificate

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2271
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Нищо им няма на ендуро гумите, само да са гуми...
Два сезона карам с такава задна на Дънлоп и нямам забележки.
И да, ТДМ си е истинско туристическо ендуро !
Качвал съм моя на кофти места и има много голяма разлика в поведението извън пътя с шосейна и ендуро гума.
Всичко е въпрос на гледна точка...
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Adler9

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 347
благодаря отново за поясненията. Ще подбера нещо и ще се похваля някой ден  :P

Offline Мъро

  • Newbie
  • *
  • Posts: 34
  • YAMAHA TDM 850 3VD, TDM 900
Когато си търсих гуми исках предната и задната да са еднаква марка и модел и по възможност ендурски,но се оказа ,че е почти невъзможно да се намери предна 18-ка и задна 17-ка на една и съща марка.Повечето марки предлагат предни 19 или 21 цола.За това  си взех пистови и не съжалявам.А и е вярно ,че караме повечето време по асфалт.

Offline Fresh

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 53
  • Сега кога е ??? А кога сме сега ???
Едно добро дело:

Братото, за роженния ми ден ми подари предна гума - Metzeler Roadtec Z8 Interact M. Поръчал я е и ме прати при куриера да си я взема без да ми казва какво е... Да е жив и здрав. Обаче понеже е немскоговорящ е успял да намери според мен ПРАВИЛНИЯ сайт за покупка на гуми. Края на търсенето настъпи: математиката е проста - всички които са проверявали цените на гумите в БГ ще разберат:

http://www.reifen.com/en

Може да се търси по размер или по модел мотор. Доставката на гума до германия е 0 евро (Free shipping in Germany* - горе ляво на хоум пейджа :) )! От германия до БГ - 3 лв/кг. с www.ggbg.bg които ползвам. Старата ми гума е 4,2 кг -> платих доставка е 15 лв. Плаща се с дебина/предитна карти Visa / Mastercard или през PayPal.

Двама колеги вече се възползваха и пътеката е утъпкана. Сайта иска регистрация, безплатна разбира се. Немски и англиски могат да бъдат сменяни. Ако някой иска но не му се занимава - правил съм го и бих го направил пак - телефона ми е в указателя....

П.С. - не че имам нещо против БГ търговците, но когато от една продажба се опитват да направят 100+% печалба базирайки се на факта че сме идиоти без опции, ми става малко тъпо ...
.издава ли шум падащо в гората дърво, ако няма кой да го чуе?

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Едно добро дело:
http://www.reifen.com/en
Това е много добро дело, господ пари за бензин да ти дава, че по често да го ползваш този сайт ;D ;D ;D

А като DOT предполагам, че също е сравнително пресен?

Offline Adler9

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 347
Едно добро дело:



П.С. - не че имам нещо против БГ търговците, но когато от една продажба се опитват да направят 100+% печалба базирайки се на факта че сме идиоти без опции, ми става малко тъпо ...

Привет, извинявам се за коментара, понеже колкото повече инфо толкова по-добре. Цените , явно по-добри на тоя сайт, но разликата не двойна. Сравнявам с гуми7 .... разликата е между от 5% до 15% , което е горе долу цената на доставката от германия .... Пък и трябва да останат едни 10-ина лв. на гума като печалба за вносителите, за коитО е търговска дейност.
Сори за коментара. Аз съм доволен , взех НОВ хубав мишелин за 160 лв. и тенкю на Колегите от форума, че не ме оставиха да се мъча с употребявани гуми . ИМА РАЗЛИКА :)

П.П. За голямата част от търговците по халетата , съм съгласен че се мъчат от една гума да забогатеят ! ! ! (просто работят основно с автомобилни гуми и като е моторист ... дай да му резнем зелката)

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Едно добро дело:



П.С. - не че имам нещо против БГ търговците, но когато от една продажба се опитват да направят 100+% печалба базирайки се на факта че сме идиоти без опции, ми става малко тъпо ...

 Сравнявам с гуми7 .... разликата е между от 5% до 15%

Ванка, цените на Гуми7 бяха промоционални на единични бройки гуми. Гуми които не могат да окомплектоват със същата предна или задна по вид и модел.
На немския сайт цени за автомобила ми цените са с около 40% надолу от това което мога да си купя тук, една гума ми е от порядъка на 70-90 евро, а тук не мога да намеря под 200 лева и то при положение, че в повечето случай си взимам ДДС-то(ама си трайте за това последното  ;)  )

Offline Adler9

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 347
Имаш крава - пиеш мляко.
Имаш фирма - дърпаш ДДС ;)
 ;D

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
Като си взех мотора (този сезон) сложих Дънлоп РоудСмарт 2. Доста скъпа за моите доходи гума, но съм доволен.
П.с. Аз съм от спокойните , не натискам много
TDM 900 2006

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal