ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: ABS на Yamaha TDM900  (Read 6427 times)

Offline AIWA

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 81
Re: ABS на Yamaha TDM900
« Reply #15 on: May 10, 2015, 19:49 »
Здравей колега. При положение че не изписва грешка при диагностика и лампичката гасне след "контакт", то проблема е чисто механичен. Ремонта е сваляне на помпата на АБС за  почистване и/или ремонт. Нерядко срещан проблем.

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Re: ABS на Yamaha TDM900
« Reply #16 on: May 10, 2015, 23:57 »
Някой ми спомена но вече не помня кой, че на този мотор АБСа работел само ако се спира и с двете спирачки едновремено...
Звучи ми тъпо но нямам представа дали е вярно.
Може би Костас ще знае дали е така.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline AIWA

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 81
Re: ABS на Yamaha TDM900
« Reply #17 on: May 11, 2015, 19:37 »
Разбира се, че звучи тъпо.

Offline biser tabakov

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: ABS на Yamaha TDM900
« Reply #18 on: May 12, 2015, 07:25 »
След дълги разговори със сервиза на ;Yamaha; ми споделиха  че вероятно помпата е за почистване,остава да я почистя и ще видя резултата.

Offline AIWA

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 81
Re: ABS на Yamaha TDM900
« Reply #19 on: May 12, 2015, 21:42 »
Ако не си го правил, внимавай много или потърси някой с опит. Да не кажеш после, че не си предупреден :).
 Ще те помоля да споделиш резултата. Успех.
( Само да вметна като идея, ако не съм досаден, разбира се... Преди години имах проблем с АБС-а на колата. Едното колело не сработваше от заяло клапанче. За да не разглобяват  в сервиза, с помоща на специална помпа вкараха яко налягане в спирачната  система, благодорение на което "нещото" се отпуши и заработи нормално.)

Offline ivobivo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 162
  • Мотор - GSX 750F и вече бивш TDM 900A
Re: ABS на Yamaha TDM900
« Reply #20 on: September 01, 2015, 22:06 »
Колега Tabkov има ли развитие с помпата и работата на ABS-а, т.к. днес и аз купих един TDM 900A (RN18) набор 2007 и видимо всичко е наред с лампата на ABS чека и след даване на контакт светва и изгасва след 2 секунди както е по мануал. За съжаление също както при теб при "аварийно" спиране не усетих сработване на ABS-a което да е съпроводено с пулсиране на педала или ръчката въпреки, че колелата блокират и гумите свирят по асфалта. Ако някой има желание да го погледне на живо в София и може да вземе отношение по конкретния проблем на "TDM новобранеца" ще съм много признателен.
Поздрави и благодаря предварително.
КАСКА оставена на пътя означава  "СПИРАЙ и ПОМАГАЙ"

Мотоциклета е най-безпощадното превозно средство.

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Re: ABS на Yamaha TDM900
« Reply #21 on: September 02, 2015, 07:19 »
В четвъртък колега, в четвъртък. Всеки четвъртък има среща на живо, ако проявиш желание ще ти пусна адреса на лично, не защото е голяма тайна, а просто е в частен двор  ;)

Offline ivobivo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 162
  • Мотор - GSX 750F и вече бивш TDM 900A
Re: ABS на Yamaha TDM900
« Reply #22 on: September 18, 2015, 18:40 »
Дойде ми оригиналния кабел за тестване на ABS-a - p/n 90890-03149 Test coupler adaptor. По указанията на мануала https://www.dropbox.com/s/4ho2opayctqcqyi/ABS_Service_Manual_TDM900A.pdf?dl=0 за тестване на помпата Hydraulic unit operation test 1 от стр.68 тя работи както е описано въпреки че "ританията" на ръчката и педала ми се струват слабички. Но нещо при Hydraulic unit operation test 2 от стр.71 не разбрах как трябва да се държат ръчката и педала и искам да сравня с друг мотор с ABS. Сега ми трябва доброволец с работещ ABS за да видим при него какво ще е поведението на помпата като му закачим кабела.
« Last Edit: September 19, 2015, 17:46 by ivobivo »
КАСКА оставена на пътя означава  "СПИРАЙ и ПОМАГАЙ"

Мотоциклета е най-безпощадното превозно средство.

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal