ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Адаптери за крушки  (Read 2300 times)

Offline Генади

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
  • Каквото си надробиш, сам падаш в него!
Адаптери за крушки
« on: October 04, 2021, 23:26 »
Здравейте, крушките на фаровете ми са H4 p45t, искам да сложа H4 p43t, къде мога да намеря адаптери?

H4 p45t


H4 p43t





« Last Edit: October 04, 2021, 23:41 by Генади »

Offline Генади

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
  • Каквото си надробиш, сам падаш в него!
Адаптери за крушки
« Reply #1 on: October 04, 2021, 23:42 »
« Last Edit: October 05, 2021, 18:55 by Генади »

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: Адаптери за крушки
« Reply #2 on: October 05, 2021, 10:05 »
Каква е целта на подмяната?
Сигурен ли си че ще фокусират правилно?

Питай тук :
+359883599898 Дениз
От тоя пич вземах преходници за Н7 лед за 900-ката, но не мога му намеря обявите


Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Re: Адаптери за крушки
« Reply #3 on: October 05, 2021, 10:09 »
Малкия педеРотко има някакви размери и стругар за пригаждане на лед крушките, пробвай го него.

Offline Генади

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
  • Каквото си надробиш, сам падаш в него!
Re: Адаптери за крушки
« Reply #4 on: October 05, 2021, 18:40 »
Каква е целта на подмяната?
Сигурен ли си че ще фокусират правилно?

Щом има адаптери, значи би трябвало да са съобразени с фокусното разстояние.
Моторът ми не е първа младост и явно има натрупано съпротивление в инсталацията и най-вече в контактните пластини на контактния ключ и превключвателите на кормилото и при нормален заряд на акумулатора до фаровете стигат не повече от 9 волта. Купих си тези крушки

с идеята, че ще светят по-добре от другите въпреки ниското напрежение, но не мога да намеря адаптери за тях тук. В различни сайтове ги има, струват 3-4 евро, но никои от тях не изпращат до България. В Али експрес няма, в Ибей има, но цените там са направо стряскащи, а това са просто две пластмасови кръгчета.

« Last Edit: October 05, 2021, 18:51 by Генади »

Offline xx22xx22

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 336
Re: Адаптери за крушки
« Reply #5 on: October 05, 2021, 19:45 »
Ще светят за един месец - толкова им е живота ....
Зимата като не го караш може и повече   :(

Offline niko002

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Адаптери за крушки
« Reply #6 on: October 06, 2021, 00:16 »


 има натрупано съпротивление в инсталацията
[/quote]

не съм електроинженер, ама този термин не ми е познат,
и от влак фарове да сложиш на 9 волта няма как да светят читаво.
Не е ли по добре да инвестираш в поправка на проблемния ключ или каквото е повредено ?
Ако падне още малко напрежението и всичко по мотора ще ти прави проблеми.

На колата слагах такива изнасилени крушки/подариха ми ги/, светиха 1 месец и изгоряха, не са много издръжливи.

Offline nazdrave69

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Адаптери за крушки
« Reply #7 on: October 06, 2021, 12:24 »
Аз си поръчах от И-Бей... Чакам да пристигнат... Около 20 лв. излизат. Много е за тия две пластмаси, но не намерих друг вариант.

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Re: Адаптери за крушки
« Reply #8 on: October 06, 2021, 17:20 »
Този осрам, оределено не е най-удачния избор.

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: Адаптери за крушки
« Reply #9 on: October 06, 2021, 21:11 »
 Генади, откъде си?..
Има вариант да се оправят фаровете - захранваш ги от акумулатора, а пускането им е от ключа през реле - така зАобикаляш 9тте волта, а до фара винаги имаш 12+ волта
П.с.
За хубава светлина, крушките искат над 13 волта и под 14 ;)

Offline Генади

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
  • Каквото си надробиш, сам падаш в него!
Re: Адаптери за крушки
« Reply #10 on: October 06, 2021, 22:03 »


 има натрупано съпротивление в инсталацията


не съм електроинженер, ама този термин не ми е познат,
и от влак фарове да сложиш на 9 волта няма как да светят читаво.
Не е ли по добре да инвестираш в поправка на проблемния ключ или каквото е повредено ?
Ако падне още малко напрежението и всичко по мотора ще ти прави проблеми.

На колата слагах такива изнасилени крушки/подариха ми ги/, светиха 1 месец и изгоряха, не са много издръжливи.

Повреда няма, с остаряването на кабелите и при нагарянето на контактите на контактния ключ и на превключвателя къси-дълги (нагарят, защото релета няма, а консумацията на фаровете не е малка), с времето съпротивлението постепено се увеличава, за това се казва натрупване. И тези 9 волта са само на фаровете, към другите консуматори напрежението е нормално.

Не ми е проблем да монтирам релета, но това е свързано с пускането на още един кабел от акумулатора към таблото, (и ще станат още повече, защото има няколко допълнителни. Някои аз съм ги слагал, за разни глезотии, другите са от предишния собственик). Но повече ме притеснява това, че релетата, където и да се скрият пак може да се намокрят и това ще е проблем.
Както писах в първия пост, мисля си, че по-ярки крушки ще светят по добре, даже и на по-ниско напрежение, съответно ще са  по-малко натоварени и би трябвало да издържат по-дълго.
« Last Edit: October 06, 2021, 22:09 by Генади »

Offline Генади

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
  • Каквото си надробиш, сам падаш в него!
Re: Адаптери за крушки
« Reply #11 on: October 06, 2021, 22:08 »
Генади, откъде си?..
Има вариант да се оправят фаровете - захранваш ги от акумулатора, а пускането им е от ключа през реле - така зАобикаляш 9тте волта, а до фара винаги имаш 12+ волта
П.с.
За хубава светлина, крушките искат над 13 волта и под 14 ;)

До като си съчиня поста и ме изпревари, иначе съм на 20км от Русе.

Offline Yavor S.S.

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 57
Re: Адаптери за крушки
« Reply #12 on: October 07, 2021, 11:49 »
Здравейте,

В нета намерих линк към 3D моделиран такъв адаптер, линка ще го оставя отдолу. Тъй като той е направен да се отваря в някаква стандартна програма на WINDOWS реших допълнително да направя и моделче в аутокад спрямо този модел и някой размери, които намерих в нета от обявите споделени от вас. Ако има някой колега с 3D принтер или познаваш някой може да ти го свъре за никакви пари както се казва. Оригиналния файл е с различни размери от моя поне до толкова до колкото виждам, като моя е направен според размерите в обявите. Оставям ги тук, ако решиш да пробваш.

Модел от нета - https://www.thingiverse.com/thing:4275119
Модел от мен - опитах да го прикача към отговора, ако не може да се свали ще се опитам да го кача по друг начин
Обява с размери -  https://picclick.com/2x-P45T-R2-H5-to-P43T-H4-BULB-282431058041.html

Offline Николай 'Goose' Иванов

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 554
  • LZ1GSE
    • Il grande idiota
Re: Адаптери за крушки
« Reply #13 on: October 09, 2021, 09:36 »
Първия линк е файл за 3д печат. Принципно на всеки 3д принтер трябва да могат да ти го разпечатат, но ако го правите - искайте материала да е поне АБС, защото повечето работят с ПЛА, което се топи при ниски температури.
In God we trust, all others must submit an X.509 Certificate

Offline Yavor S.S.

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 57
Re: Адаптери за крушки
« Reply #14 on: October 11, 2021, 10:54 »
Искам само да вметна, че когато го конвертирах в .DWG и отворих в аутокад ми излезе с други размери. Не съм 100% сигурен, не е правилен размера на първия файл просто, когато се даде за принт да се обясни това на човека за да погледне и той или като принтира да измери първото преди да пуска второ...

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal