ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Пловдив-Сусам-Дъждовница-Ненково-Комунига-Пловдив  (Read 1572 times)

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Да разкажа малко за трасето след като вече го проверихме.
Както обичам да казвам, то няма да се хареса на хора които ценят много високите скорости и харесват равните пътни участъци.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Ако обаче си падате по-авантюристична натура, то ТДМ ще ви покаже че е направен да се движи по такива пътища.
До Горски извор пътят е скучен и прав. След отбивката към Баните обаче, картината в страни се променя, а трасето е перфектно дори ако обичате да навивате газта.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
От Караманци се отбиваме и нещата рязко се променят. Пътят става 2 пъти по-тесен, на места вече има пясък с който трябва да се внимава. Започва и появата на добитък край пътя, а покрай селските къщи дори ви се струва че настилката под вас изчезва. Красотата обаче около вас е поразителна. Емоцията да се движите в група и трасето да е само ваше уникална!
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Малко по-късно се излиза на главният път от Асеновград за Кърджали. После се включвате в по-големият път от Хасково. Следващото село е Черноочене, а от там тръгва отбивката за Дъждовница която е една от основните цели за деня. Тук картината е същата, красота и един различен свят. Есента добавя всичките си нюанси и ни помага да се радваме на красотата и докато проучваме бавно новото трасе. 
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
От Дъждовница започва познатото до съвършенство и любимо мое място за каране.
Пътят се вие в началото покрай язовир Кърджали, а после продължава да лъкатуши и край река Боровица която го захранва. Почти никакво движение, освен малкото местни или онези които са решили да посетят пещера Утробата. Тук също трябва да се внимава за крави покрай пътя, да не говорим че по трасето често има следи оставени от тях 
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Въпреки всичко, да караш тук е зашеметяващо! Има моменти в които буквално летиш по кратките участъци с неравности по пътя, а моторът под теб не спира да танцува. Тогава в огледалата се разиграва картинката на колегите ти които те следват със сигурност ухилени до уши под каските.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
По трасето се намира и кипро хотелче-бившата хижа Боровица. Тук можете да отпочинете със страхотна гледка към язовира и добра кухня. След това задължително да се спре на въженият за село Ненково. Можете спокойно да преминете по моста със мотоциклет но бавно и само по един. Снимките ще останат спомен за този момент, а емоцията също е запомняща се.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Следват още малки селца по пътя докато накрая излизате отново на главен път при село Комунига. От там до Новаково пътят е интересен и приятен. После настилката става кофти и се превръща в леко скучно прибиране през полето. Накрая идва Асеновград и безумният път с кръговите чийто наклон е изпитание за всеки моторист.

Трасето е около 240 км. Ние го направихме за 8 часа в които влизат една спирка за кафе, обяд и много спирки за снимки.

TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline rednikmarto

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 111
  • 0884 840 531
Благодарим за интересното трасе. Искаме още много такива. Тая веранда в ресторанта ще я сънувам... заради зайчетата дето тичат по моравата.
фен на Yamaha TDM 850 / 900

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal