ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Съвет за странични куфари Givi V35 vs Kappa K40  (Read 5870 times)

Offline zafiro301

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Здравейте колеги,

Имам заден куфар Givi Monokey V58, реших да се оборудвам и със странични. Спрял съм се на "сестрите" Givi  V35 и Kappa К40,  със съответните стойки PLX 347 и КL347.
Има ли някакви предимства (или недостатъци) новата система KLX/PLX в сравнение със старатаKL/PL?
K40 е с 40л обем срещу 35л на V35 и ми излизат по-евтини, не не много.

Поздрави

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Повечето обем е в полза за жената, но не и за разхода и визията намотора..избирай добре -мотора или  жената  ;)

Offline Николай 'Goose' Иванов

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 555
  • LZ1GSE
    • Il grande idiota
Всъщност моето добиче независимо със/без куфари/жена дава един и същи разход :-)
In God we trust, all others must submit an X.509 Certificate

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Има ли някакви предимства (или недостатъци) новата система KLX/PLX в сравнение със старатаKL/PL?

Даже и на сайта на Givi и Kappa не открих да е написано каква е разликата и какво представляват едните и другите модели.

Щом разликата е малка в цената заложи на по големите.

Offline mishaka

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Здравей,

Предимството на новата система е, че извивката позволява да се ползва мястото под опашката отстрани, което при нормалната права стойка не се ползва освен ако сам не решиш да си сложиш нещо. Това прави мотора по-компактен с багаж и поне при tdm 900 пасват като фабрични куфари, спoред мен са доста красиви. Самите v35 са здрави, събират по една каска M размер със сигурност. Недостатък, според мен, е че трябва да се преместят мигачитe и че захвата е само за тези куфари и за Kappa k33. Докато в другия случай правата стойка пасва на всички монокей куфари и обратно - може да ползваш страничен куфар за топ каса.
Като марка аз лично бих избрал givi пред kappa, тей като ми се струват малко по качествени.

Поздрави
« Last Edit: August 09, 2017, 15:10 by mishaka »

Offline zafiro301

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Благодаря много, колеги  :)
Мигачите се преместват и при правите куфари, гледах инструкциите за монтаж.


Offline mishaka

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Прав си, според инструкциите се местят, но явно не всички го правят защото има възможност елемента, който свързва двете страници да не минава през дупките за мигачите. А самите мигачи не пречат като ширина. Аз такива съм виждал, затова мислех, че така е стандартно.
Ето нагледно: https://www.youtube.com/watch?v=H3yvTi1T2Mg

Поздрави.

Offline xx22xx22

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 336
Да използвам темата и да попитам ...
Предстои ми монтаж на странични куфари тип Пеликан
Трябва да са на нивото на седалка , под  нивото или над - ?
Ясно е че под ниво и около е по-добре от гледна точка на центъра на тежестта , но ми се струва и не лоша идея да се монтират примерно 10-тина см над нивото на седалката .
Идеята ми е ако кача дребосъка на мотора да си има и някаква странична опора примерно
Мнения ще ми бъдат полезни .
« Last Edit: May 19, 2018, 16:22 by xx22xx22 »

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2274
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Ако куфарите са  V35, мигачите няма как да останат там дори да има вариант спънката да не минава през отворите.
Заради прибраният монтаж мигачите задължително се местят. Дръг е въпроса че има и други варианти за монтаж, стига да искате да си играете.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2274
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Относно височината на монтаж, правилно ориентирано е куфарите да са ниско заради центъра на тежеста, но и заради комфорта на шовекът който се вози.
Високият монтаж би бил пречка и дискомфорт.
Друг е варианта колко е голямо детето, и дали е безопастно да пътува на мотора...

Чл. 133.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Превозването на деца до 12-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Judas_Priest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 293
Тва ще го променят като излезем от каменната ера.
В Луис продават мото облекла за 5 годишни. Също така се предлага и детско столче за мотоциклет.
Относно куфарите - липно аз в тях нося багаж и първото изискване ми е да събират такъв. И след това да са красиви. Ако могат и двете още по-добре.

Offline xx22xx22

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 336
допълнителна специална седалка

Някой да е срещал дефиниция що е тва нещо и на какви условия трябва да отговаря ?

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
..ще ти търсят сертификат ако решат да се заяждат..т.е. трябва да има "Е"

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
допълнителна специална седалка

Някой да е срещал дефиниция що е тва нещо и на какви условия трябва да отговаря ?

То това е като да търсиш законовото определение на "равнозначни пътища"
..ще ти търсят сертификат ако решат да се заяждат..т.е. трябва да има "Е"
шофирането с каска е задължително ;) ама не се казва каква е каската - някой иска ли й Е - намажи я с маргарин ;)
TDM 900 2006

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2274
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Родо, никой не казва че не можеш да качиш дете ако толкова настояваш, но трябва да има столче като при колелото.
Все пак децата трябва да се пазят ! Те нито имат нашите рефлекси, ното силата и опитът да се пазят на мотор.
Лично аз возех малкият но само през пътеките и забутаните улици за километър два. Въпреки всичко се случи ситуация и почти от място паднахме.
Добре че имам много куфари а той стиска здраво- не можа дори да докосне земята.
От тогава го е страх, и може би за добро. Не мисля че бях прав да рискувам.


https://www.ebay.co.uk/itm/seat-child-GIVI-S650-booster-armchair-scooter-motorcycle-childs-safety-/351839420584
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal