ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Джипиес на мотоциклета  (Read 8178 times)

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2271
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Re: Търся GPS навигация за мотора
« Reply #15 on: April 19, 2018, 08:46 »
Веднъж Ники AIWAта ме навика че съм бил луд дето съм се занимавал с джипиеси и как по една карта нямало да мога да се оправя...
Не мога да си помисля че мога да пътувам без тази джаджа.
Винаги работи когато карам, винаги. Стои над уредите на мотора скрит зад слюдата и така винаги ми е пред очите и не ми е опасно да го поглеждам.
Минуси, нама, само предимства!
Дори да знам къде отивам и да не ми е нужен пак работи. Така имам приблезително време на пристигане. Друго за мен приемущество е че виждам всеки завой пред мен и имам представа какво да очаквам. мислех че това ще ме натоварва но с времето всичко става подсъзнателно и неусетно.
Преди пътувах с карта на резервоара (не че сега не я нося) и е ужасно да спреш на някое малко кръстовище когато си в друга държава и да се чудиш накъде ще поемеш. Не мога да си представя колко време бих загубил ако предварително не съм въвел в умната машинка трасе за да ме води по него. За мен това устройство е неизменна част от всеки който обича да пътува!
Е, като знам че не съм добре, не е задължително да съм прав  8) 8) 8)
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2271
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Re: Търся GPS навигация за мотора
« Reply #16 on: April 19, 2018, 09:15 »
Това е моят начин. Така е точно пред очитеи  и е скрит от лек дъждец.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Judas_Priest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 293
Re: Търся GPS навигация за мотора
« Reply #17 on: April 19, 2018, 11:30 »
Истинската навигация за мотор е Zumo на Garmin. Останлото е компромосен вариант, просто защото като завали нещата малко се усложняват.
Аз не съм с нея просто защото е скъпа. Дори и втора ръка е доста, според моите разбирания.

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2271
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Re: Търся GPS навигация за мотора
« Reply #18 on: April 19, 2018, 12:52 »
За всички ни Зумото е много скъпо.Според мен недостатакът на стандартната навигация на Гармин спрямо нея, е единствено това че трябва да я завиваш когато завали.  ;D Ценово погледнато обаче, това веднага се изгубва като проблем.Зумото има и висотомер, което не съм виждал при другите им навигаций. Постоянно се озъртам в Ибей за нещо подобно, но просто не се пипа мамка му...
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
Re: Търся GPS навигация за мотора
« Reply #19 on: April 21, 2018, 02:11 »
Благодаря за отговорите.
Започвам по ред.
Като начало, да припомня, че съм отвъртял доволно километри с и без навигация и съм на едно мнение с ротния, на дълъг път без такава джаджа не тръгвам никога, вече. ...не че не стигнах до Малта даже и без карта, но удобството е несравнимо. До миналата година бях с едно престижио и iGo и последната версия беше наистина доволно удобна и практична (стига да има кой да ти я инсталира). Спряха поддръжката на тъпото устройство :( а то е преживяло от 40 градуса цял ден до 700км непрестатнен дъжд (без калъф и найлончета) монтиран плътно на слюдата (където се вижда най-добре дори при силно слънце и почти не се мокри)
georgidobrich не знам до къде си пътувал с телефона, но сам си изброил минусите, като си забравил и още един - едно изтърване на земята и може да се хванеш за палците, за колата може и да става, но за мотор е ташак. всъщност единствения плюс на телефона е, че има безплатни приложения като мапс.ме с доста прилични карти, но пък няма опция избягвай магистрали и платени ... иначе аз даже айпада бях готов да монтирам.
Ротен мисля, че и твоя гармин си имаше висотомер. Зумото е неоправдано скъпо, ако карах чисто нов GS  да... (ама той май си имаше фабрична)
Стефчо, със същия като твоя, на същото място закрепен изкарах до Гибралтар - не е това мястото за GPS особено ако има голяма раница на резервоара, не че не става, но не е удобно.Но най-важното е, че трябва да си свалиш прекалено много погледа надолу за да го видиш, в комбинация със слънце над теб ...забрави. И на последно място не е това модела, прекалено стар и може да те прецака на всеки тунел.
Май ще помоля на сбирката, който има възможност да си я донесе и на живо да ги сравним - изглед (много важен за далтонисти като мен), големина на шрифта и бутоните, функционалност, бързина и т.н.
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2271
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Re: Търся GPS навигация за мотора
« Reply #20 on: April 21, 2018, 07:35 »
Интересно мероприятие се заформя на срещата...
Ще е забавно всеки да обясни кое, къде и защо е монтирал  8)
Чакам с нетърпение.

TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline xx22xx22

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 336
Re: Търся GPS навигация за мотора
« Reply #21 on: April 21, 2018, 07:39 »
Wayteq xRider
доволен съм от него.Сенник 2 стойки за закрепване водо и удари устойчив с карти на цяла Европа.

Засега де щото го имам отскоро
Телефона е ОК -ползва безплатни карти и актуализации . Лесно се слагат ПОИ ,но на жегите не устоява .
Работи 15-20 минути и изгасва ....

« Last Edit: April 21, 2018, 07:47 by xx22xx22 »

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
Re: Търся GPS навигация за мотора
« Reply #22 on: April 21, 2018, 09:38 »
Павка,
Телефона е адски голям компромис. Обикномен те предава точно когато ти трябва. Или спираш пускаш и чакаш да хване сигнал. Аз така правих и жената почиваше и всичко бе точно. Но ако гониш график.....
Навигазията винаги е за предпочитане заради гпс приемника и евентуално батерията..
Според мен най-доброто място е точно над уредите под слюдата. Друго добро място е...ако е водоустойчива, до лявото огледало.
TDM 900 2006

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: Търся GPS навигация за мотора
« Reply #23 on: April 21, 2018, 09:46 »
За мен навигацията има роля единствено в населените места..
За движение от А до Б по междуградски или магистрални пътища,единствено табелите трябва да следиш ;)
П.с.
Преди години само с листче с градовете през които трябва да мина прекосиха Румъния и Украйна почти до Беларус..назад беше лесно - обърнах листа с градовете  ;D

Offline xx22xx22

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 336
Re: Търся GPS навигация за мотора
« Reply #24 on: April 21, 2018, 11:02 »
За навигация от А до Б съм съгласен , но ако около А имаш няколко места за посещение а пък около Б трябва да намериш място за почивка то предварително набелязани точки не са никак за пренебрегване .
Иначе в точка А губиш време а в Б губиш пари ( щото си отседнал на по-скъпичко място )

Re: Търся GPS навигация за мотора
« Reply #25 on: April 22, 2018, 21:16 »
Благодаря за отговорите.
Започвам по ред.
Като начало, да припомня, че съм отвъртял доволно километри с и без навигация и съм на едно мнение с ротния, на дълъг път без такава джаджа не тръгвам никога, вече. ...

Тогава що искаш мнения, че па и кусури намери на всички ни  ;D

За мен навигацията има роля единствено в населените места..

Зависи, табелите не винаги ги има навсякъде :)
« Last Edit: April 22, 2018, 21:40 by Стефан Томовски »

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2271
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Re: Джипиес на мотоциклета
« Reply #26 on: April 22, 2018, 21:40 »
Павка, щи забия кабърчета в навигацията та да си отбелязваш с тях де си бил и де требе да одиш...  :o
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Re: Джипиес на мотоциклета
« Reply #27 on: April 22, 2018, 22:01 »
Може и бобови зърна да му дадеш, та да ръси и да се прибере по тях наобратно ;D
Най-сигурната навигация...
Павка, бъзикам се  ;)

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2271
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Re: Джипиес на мотоциклета
« Reply #28 on: April 22, 2018, 22:08 »
Когато пътувам задължително имам и карта и навигация.
Една година тръгнах без карта и си развалих пътуването. Тогава слушах музика през навигацията и това е натоварваше. Започна да блокира когато и давах далечна и натоварена дестинация.
Накрая спря и отказа да тръгне.
Нямах карта за да проверя къде съм. Бях сам и се скапах. Тогава гонех ТДМ срещата на Ръмънците. Липсата на всякаква онформация и предстоящите много километри ме принудиха да се откажа. Бях някъде в Сърбия и затова просто тръгнах обратно към дома. Ако навигацията не се беше скапала това нямаше да се случи...
За мен тя е незаменим спътник, особено когато нямаш време а искаш да минаваш много километри.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Re: Джипиес на мотоциклета
« Reply #29 on: April 22, 2018, 22:12 »
Картата е задължителна, каквото и да си говорим за GPS-те  :)

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal