ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Изработка на елементи от стъклопласт -СПОЙЛЕРИ  (Read 36410 times)

Offline Николай 'Goose' Иванов

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 556
  • LZ1GSE
    • Il grande idiota
Коко, колко излиза приблизително като тегло един от страничните капаци на тдм-а от различните материали? Питам от чисто любопитство колко ще дойде разликата между оригиналните ABS пластмаси и направено с тези материали.
In God we trust, all others must submit an X.509 Certificate

Offline kokoVmaxa

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 68
  • Няма невъзможни неща - Всичко е въпрос на желание!
    • RBT Custom motors
 - Според мен да заменяш стандартен оригинален елемент със такъв от Стъклотъкан е Абсолютно безмислено и онеправдано поради много минуси при монтажа на стандартна зглобка на Оригинален ABS и Фибърглас изделие , тук идеята е че може да се изработят допълнителни елементи и детайли които са нестандартни и за тях няма стандартен монтаж на мотоциклета -

 - за ТДМ никога не е правено , че да се знае ;)
 По принцип ние работим основно за Мотоспорта - тоест състезателни спойлери и предпазни карбонови елемнти на Рама , окачване и двигател
 - Като цяло на Стъклоплат , елементите са По леки и По Еластични от оригиналните , и при падане се ремонтират лесно  ;D
 - Колко тежи комплект спойлери от тази седмица изпратени комплекти:
 Стъклопат = HONDA CBR1000RR 2009 - 3,2-3,5кг  - това включва: Преден Калник , Торпедо , Кил , Капак за резервоара и GP опашка ( оригинален комплект около 9 - 9,2кг )
 Стъкломат = BMW S1000RR - 4,4 кг - това включва: Торпедо , Кил , Страници около резервоара и GP опашка ( оригинален комплект около 8кг )
 - При тези мотоциклети се използват тези изделия поради разликата  в килограмите и ремонто пригодноста

 хубавото е , че ако си намериш примерно някакъв кил за ТДМ-а и се съберете 3-ма или  повече , то ще може да го имате на много по добра цена , отделно ще има и някой матрици така или инъче аз си правя някой екстри за двигателя - там просто ще може да се поръчва даден елемент - и да поясня какво представляват Карбоновите капаци:
 Елелементът изглежда така при поглед от вън на вътре - 3 слоя карбон - 4 слоя кевлар - 1 слой карбон/или 1 слой Карбон-Кевлар
 - това спасява капаци и двигатели - ляв капак/динамо/колянов вал от доста неприятни последици а във вашия случай ви намаля и теглото ( ненужни рол-бари )
 
« Last Edit: September 24, 2015, 09:42 by kokoVmaxa »
Yamaha TRX850'97 APRILIA RS4 125'15Ducati 748SP'02 BMW F800S'08 BMW S1000RR'15

Offline Николай 'Goose' Иванов

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 556
  • LZ1GSE
    • Il grande idiota
Мерси за отговора :-)
« Last Edit: September 24, 2015, 11:15 by Ради Райков »
In God we trust, all others must submit an X.509 Certificate

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2283
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Снимки може ли когато има готови неща ?
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline kokoVmaxa

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 68
  • Няма невъзможни неща - Всичко е въпрос на желание!
    • RBT Custom motors
 снимки на - карбонови елементи или на детайли за ТДМ ??
 
 - поради факта , че двигателите ни са еднакви - ще има матрици за карбонови капаци на двигателя , ще правя за мен - тоест . ще има налични от тук нататък
 - Други елементи по ТДМ-ите могат да се направят , но като идея е по добре да са 3 или повече за да не се плаща матрица , а за над 6 ще направим специална Групова отстъпка
Yamaha TRX850'97 APRILIA RS4 125'15Ducati 748SP'02 BMW F800S'08 BMW S1000RR'15

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
Аз имам въпросче, каза капак за веригата та се сетих - възможно ли е да се направи удължение или изобщо цял предпазител за веригата, който да прави завой поне до средата на задния пиньон. Правя какви ли не цигании за да се спася, а и всички зад мен от маслото на ойлера. Някой да не каже, че е от настройката на ойлера, не е. Искам да ми е добре смазана веригата.
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1680
Искам да ми е добре смазана веригата.
Ама прекаляваш  ;D ;D ;D

Offline SpppS

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 56
Колеги намерих хората тук в София , които изработват сполери благодарение на Евгени. Момчетата казаха, че изработват за гърците постояно и имят калъпи. Изработиха ми няколко неща  : слюда, кил под тръбите, удължение за преден калник, заден калник и едно сполерче под фара. Не ми е останоло време да ги монтирам, че искат напасване и разбира се след това боя, но все пак зимата предстои. Евгени вече беше договорил отстъпки за нас във форума, но споделиха, че е добре да се поръчват няколко елемента наведнъж за да дадът по добра цена.

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1680
Можеш ли да споделиш цени на отделните елементи.
Ако има още някой навит за кил и удължения за калниците да споделя.  :)

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2283
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Сложи и снимки на елементите ако обичаш, нека да има представа всеки кое как изглежда.
Аз също проявявам интерес към някой неща.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
Аз искам удължения за калниците, ама мноооого дълги, да има полза от тях
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2283
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Павка, направих ново удължение на предният калник, с 7 сантиметра по дълъг и ефект няма...
За да останат краката сухи трябва удълженивто да е гумено и до земята, иначе гумата вдига вида която колекторите и двигателят препращат към краката ти.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
Сетих се - Голд Уинг, с него ще сме сухи  ;D ;D ;D
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2283
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Навремето имах една Хондичка на която сложих кил, чак тогава краката ми оатаваха сухи...
Не знам на ТДМа килът дали пази, лично аз не го харесвам и мисля да си изработя алуминиева скара за моя.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline SpppS

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 56
Ето и снимки на нещата, които взех :

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal