ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Теч на масло ???  (Read 12581 times)

Offline Adler9

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 347
Теч на масло ???
« on: May 04, 2015, 10:26 »
Здравейте колеги, вчера за пръв път видях няколко капки масло под мотора , което разбира се ме притесни. Доста по-гъсто е от моторното, седи изпъкнала капката на асфалта и е като пресечена. (не е бистра) . Като огледах по-подробно от къде е текнало .... видях единствено да е оцапано и със доста следи по гуменото маркуче което излиза от пластмасовия капак (на предния пиньон) и виси надолу .... Не капе постояно, просто като реши пуска по няколко капки .... .... Не съм го отварял, но дали не е по-скоро смазка от веригата смесена с малко вода ????
Имам ли проблем или просто да почиста ?
Благодаря Ви . :)

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
Re: Теч на масло ???
« Reply #1 on: May 04, 2015, 10:42 »
Ванка, я ходи подготвяй сватбата, не се вторачвай. Ти веригата смазваш ли? щото ако не я смазваш да питаш, ама като си написал че я смазваш...марш бръзо при жената  :P :P :P
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2274
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Re: Теч на масло ???
« Reply #2 on: May 04, 2015, 10:46 »
Според мен е от веригата.
Карай спокойно
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Re: Теч на масло ???
« Reply #3 on: May 04, 2015, 11:38 »
Свали капака и измии малкия пиньон!
Станало е малко по-топло, навъртял си километри на куп и е потекло  ;)

Offline Rossosin

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 113
Re: Теч на масло ???
« Reply #4 on: May 04, 2015, 12:06 »
Спокойно  това маркуче идва от дъното на филтърната кутия от кога не си сменял въздушен филтър
ТДМ 900 3VD in my heart :)

Offline Adler9

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 347
Re: Теч на масло ???
« Reply #5 on: May 04, 2015, 17:06 »
Спокойно  това маркуче идва от дъното на филтърната кутия от кога не си сменял въздушен филтър
Въздушен филтър смених есента ... стария не изглеждаше видимо захабен .

Мерси много за съветите, ще отворя и почистя пиньони, миньони ..... ;)

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
Re: Теч на масло ???
« Reply #6 on: May 04, 2015, 18:04 »
и да ги почистиш, след 100км или 500 ще стане същото, не се занимавай с глупости. карай си моторчето:-)
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline cvetomir_nikolov81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Re: Теч на масло ???
« Reply #7 on: June 14, 2016, 20:49 »
Здравейте ! Малко да посъбудя темата :) .  Имам си и аз такъв теч на масло , обаче за зла участ при мен капката не е релефна , а и масалцето си е бистричко . Да , от към малкия пиньо е работата . Утре или в други ден ще разглобя там капачетата да огледам , и евентуално нещо да видя , ама надали . Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем , и ако да , подскажете от къде може да и този теч на двигателно масло , и как да го отстраня . Благодаря предварително .

Offline Румен Тодоров

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 122
Re: Теч на масло ???
« Reply #8 on: June 14, 2016, 23:20 »
Сменяваш семеринга на изходящиа вал на скоростите и си край с теча !
Аз го сменях миналата година и ми пратиха два оргинални от “YAMAHA"
Ако те интересува , виж колко струва и ми чукни да ти го изпратя -0897314093

Offline cvetomir_nikolov81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Re: Теч на масло ???
« Reply #9 on: June 15, 2016, 07:05 »
Днес ще видя да разглобя там да огледам . А сериозно трудоемка работа ли е това с подмяната на този семеринг , защото не съм твърде опитен в ремонтните дейности , и ако се изисква повече специфично разглабяне , да знам и да потърся по-компетентен в това , че да не овапцам нещо . Не че съм с леви ръце , а по-скоро да си вържа гащити както се казва .

Offline cvetomir_nikolov81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Re: Теч на масло ???
« Reply #10 on: September 13, 2016, 16:25 »
Здравейте колеги ТДМ-ци . Отново имам нужда от помощ . Смених семерината на изходящия вал на скоростите , обаче пак продължавам да правя капчици в гаража . Не са от маслото , с което смазвам веригата , а отново е двигателно . Успяк да видя единствено , че капката първо капе върху обединителното гърне , точно в средата му , под мястото , където се захваща с болта , и леко се стеснява самото гърне от задната към предната му страна . Някой има ли на идея от къде може да тръгва този теч . Прегледах връзките на масления казан към двигателя , и там всичко е наред . Замислям се , дали да не му сложа някаква добавка в маслото за спиране на течове , на пролет , като му сменя и маслото . Не знам дали може да му навреди по някакъв начин такава добавка , за това се консултирам първо с вас . Само първо да на напомня , мотора е 3vd . Благодаря предварително
« Last Edit: September 13, 2016, 16:29 by cvetomir_nikolov81 »

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Re: Теч на масло ???
« Reply #11 on: September 13, 2016, 17:57 »
Колега, чистил ли си надлагванията на масло и боклуци под капака на малкият пиньон?
Ако не си пробвай, може от топлото да се разтича и да капе по малко.

Offline Rossosin

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 113
Re: Теч на масло ???
« Reply #12 on: September 13, 2016, 19:10 »
Щом е в зоната на средното гърне не може да е от пиньона
Според мен е от филтърната кутия има маркуче което излиза от
ляво до скоростите ако мякъде се протрило може да прави капка.
За добавка в маслото по добре изчакай да установиш от къде е теча.
Чак тогава могат да предприемат по крупни мерки.
ТДМ 900 3VD in my heart :)

Offline cvetomir_nikolov81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Re: Теч на масло ???
« Reply #13 on: September 13, 2016, 21:56 »
Черния капак , който покрива пиньона , го почиствам редовно при всяко почистване на веритата на около 600-700 километра . Относно маркучите......... , да , имам два отворени в единия край . Единия , който мисля , че е от филтърната кутия , излиза точно до контактния ключ на степенката , и на него има клапанче като на отдушниците на карбураторите . Има обаче и втори маркуч , който е по-тънък , и минава там до захващането на гърнето , който също е отворен в края , но не знам от къде идва , и за какво е . Утре ще кача снимки , да се види , какво количество масло е изтекло , но определено са не по-малко от десетина капки за нощта . И днес като го бях качил на един канал , за да мога да го огледам по хубаво , успях да видя , че първо капе на средното гърне , и по него се стича .

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: Теч на масло ???
« Reply #14 on: September 13, 2016, 23:07 »
Огледай хубаво гарнитурите, като едното нищо може да е от теч някьде напред, а сьс завихрянето да се трупа назад и да капе вьрху ауспуха.
От кога тече? Нещо правил ли си по яремето лохато уатано теча? Или в близко време?

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal