ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Проблемен спирачен диск  (Read 114 times)

Offline Кънев

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
Проблемен спирачен диск
« on: March 23, 2024, 10:06 »
Здравейте.
Преди началото на сезона реших да подменя синтерованите накладки на 3-та диска със органични, и така и така бях на тази тема обслужих апаратите и сложих нова течност. Задния диск понеже беше поизносен реших да го сменя и него. След като започнах да карам установих че при спиране със задна спирачка мотора започна да спира на тласъци което явно се дължи на крив диск ...  >:( Реших да покарам малко така с този псевдо "ABS" и да видя дали няма да излезе нещо съвсем малко и да се заглади, но засега няма промяна ... май няма и да има ...
Диска който сложих е EBC FIX RND MD2002 Няма да споменавам търговеца поради етични съображения, просто искам да ви предупредя да внимавате с тази марка. Знам че няма как да предявя иск за гаранционно събитие, и затова се чудя дали няма някъде някой който на струг или широк плосък шлайф да "закърпи" диска ??
« Last Edit: March 23, 2024, 10:09 by Кънев »

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: Проблемен спирачен диск
« Reply #1 on: March 23, 2024, 18:00 »
Защо няма как да върнеш стоката?!

Offline Кънев

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
Re: Проблемен спирачен диск
« Reply #2 on: March 25, 2024, 10:16 »
Защото мина много време между купуването и монтирането на диска, а и не пазя касовите бележки ...

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Re: Проблемен спирачен диск
« Reply #3 on: March 25, 2024, 11:14 »
Много неприятна изненада е това с крив диск.
Преди години два предни ми дойдоха криви, все едно постоянно работеше гаден ABS.
За стругар не могса да помогна, но ако намериш такъв, нека първо да каже колко трябва да свали от диска и дали ще е в норми в последствие.

Offline Кънев

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
Re: Проблемен спирачен диск
« Reply #4 on: March 25, 2024, 14:56 »
...чудя се дали временно да не сложа старите синтеровани накладки, с идеята като покарам малко да "изядат" там където трябва, ако е малко разбира се ??
Тази седмица ми идва централната стойка, и като я сложа ще мога да премеря кривината и да я локализирам.
/имам с какво/

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
Re: Проблемен спирачен диск
« Reply #5 on: March 26, 2024, 08:34 »
Това едва ли ще сработи.
За диска може би фрезист ще ти помогне, а не стругар. Аз бих гледам там където шлайфат глави
TDM 900 2006

Offline Кънев

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
Re: Проблемен спирачен диск
« Reply #6 on: March 26, 2024, 09:59 »
Да, знам че фрезата е по-правилното решение, но не знам дали ще намеря защото за 30 години "демокрация" съсипаха всичко. Преди години щях да си избирам къде да ида без да напускам рамките на града, докато сега се чудя дали изобщо ще намеря ... затова писах като втори вариант струг /макар да знам че не е много правилно/

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Re: Проблемен спирачен диск
« Reply #7 on: March 26, 2024, 10:40 »
...чудя се дали временно да не сложа старите синтеровани накладки, с идеята като покарам малко да "изядат" там където трябва, ако е малко разбира се ??
Не си губи време, ефекта ще е нулев, и това го играх в опита да спася едни пари, но уви.
Ако не е много голяма кривината и успееш да намериш добър стугар/фрезист/шлайфист ще е супер, ако ли не, поръчвай нов с едно наум вече.

Offline Rossosin

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 113
Re: Проблемен спирачен диск
« Reply #8 on: March 26, 2024, 17:04 »
Да, знам че фрезата е по-правилното решение, но не знам дали ще намеря защото за 30 години "демокрация" съсипаха всичко. Преди години щях да си избирам къде да ида без да напускам рамките на града, докато сега се чудя дали изобщо ще намеря ... затова писах като втори вариант струг /макар да знам че не е много правилно/
Преди да пробваш каквото и да било си провери дали е правилно центрирано задното колело (оста) , можеш да го свалиш и да провериш дали е реално крив или нещо друго се е случило .
ТДМ 900 3VD in my heart :)

Offline Кънев

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
Re: Проблемен спирачен диск
« Reply #9 on: March 27, 2024, 09:52 »
Преди да пробваш каквото и да било си провери дали е правилно центрирано задното колело (оста) , можеш да го свалиш и да провериш дали е реално крив или нещо друго се е случило .

Това го направих още на следващият ден след като усетих "ABS" а :) макар че няма много логика понеже ако колелото е в положение на несходимост ще имаме на лице лош контакт/липса по някоя дъга от полосата на диска, а не секторен/сегментен контакт ...

П.С.
От седмица започнах усилено /до колкото позволява пътната обстановка/ да ползвам основно задна спирачка, и днес като че ли "екстрата" взе осезаемо да понамалява ... ще покарам още малко така да видим какво ще стане.
« Last Edit: March 27, 2024, 09:55 by Кънев »

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal