ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Здравейте колеги въпрос относно зареждане на TDM 850 3VD  (Read 331 times)

Offline koki_racara

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Интересува ме дали някой е мерил волтажа на TDM 850 3VD на запален мотоциклет без включени консуматори какво дава и с включени светлини че имам малко проблем и да знам на къде да се насоча.
« Last Edit: December 01, 2022, 18:00 by koki_racara »

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
По знаещите ще кажат, но ве пак сподели какъв е проблема. При всички случай трябва когато зарежда да показва над 13 ( мисля че беше 13,7 но може и да бъркам ). Ако имаш проблеми с тока, първо почисти клемите на акумолатора и ги притегни добре.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Понеже е от генерацията на дивершъна(средата на 90-тте), може да се окаже че на празен ход тимзарежда на 12.7-8волта...при 5000 об. Вече задълже трябва да е над 13.5-8 волта, дори при включени консумативи
П.с.
Слаб му е алтернатора , затова и е с 35 ватови кришки оригинално(ако не бъркам)
« Last Edit: December 02, 2022, 05:57 by apollo11 »

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Това с 35 ватовите крушки не е точно така... В зависимост от това за къде е произведен, се различават не само крушките а и самите фарове. Моят беше предназначен за Швейцария и двете му крушки бяха нормални.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline koki_racara

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
На празен ход ми дава 13.5-13.7 волта,при включен фар пада на 13 на дълги пада под 12.4 дали е нормално,релето като го гледам е ново сменено от предишния собственик.

Offline Kris_inc

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
  • Kawasaki Versys 1000
Зареждането при моторите не се мери на празен ход, а на 5000 оборота.

Offline koki_racara

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Това го прочетох одеве в мануала че се мери при 4-5 хил.об.утре ще замеря пак благодаря на отзовалите се.

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Щом на празен ход ти показва толкова, според мен зареждането ти е ок. Не сподели какъв е проблема. Кое поражда притеснение?
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline koki_racara

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Проблема е отстранен оказа се слаб акумулатор, заменен е с нов всичко е 6, благодаря за информацията.

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal