YAMAHA TDM БЪЛГАРИЯ > Сътворено от ТДМ България

Карти или пластики TDM

(1/5) > >>

Vlaad:
Здравейте, приятели.

Тези дни, една идея ми се върти в главата.
Да си направя някаква карта със снимка и име, която да си нося, като бадж по срещите или в джобчето на жилетката, когато дойде от Китай.
Та от мисъл на мисъл и кратко обсъждане с Ротко, се разбрахме, да пусна тема тук и да видим има ли желаещи за нещо подобно.
Варианти за обсъждане- колкото искаш.
От какъв материал дабъде?
Да има ли номер? (Ако има желаещи и се разберем, да ги правим и решим, да има и номера, ще се съобразим с номерата, които всеки си е избрал на съществуващите пластики, да бъдат прехвърлени на тези)
Избор на дизайн?
Печатница и цени?
Вече се обърнах към един приятел, за помощ за дизайна. Човека се занимава с такива неща и е доста кадърен.
Изпратил съм му примерен дизайн, за да има върху какво да работи, но очаквам да изненада с нещо.
Ще може да го видите в линка, малко по- долу.

Ако решим да си направим такива карти, информацията която ще е необходима е:

1. Трите имена, изписани на български и английски
2. Снимка (по избор, но лично на мен "паспортна'' ми допада най- много, за тази цел.
3. Град (от който сте или където живеете)
4. Кръвна група (винаги е хубаво да се знае)
5. Ако решим, да има номера, Ротко ще предостави списък с вече избраните.
6. Някаква друга информация, ако се появи предложение и бъде прието радушно :)

Предлагам, да съберем тези данни, на етап в който вече имаме решение за дизайн и бройки, за да не се претрупва темата с информация.

Нека всеки, който има мнение, предложение или критика, да го изкаже тук, за да си сверим часовниците (не тези от рождения ден) :)

И за да не се превърне темата в говорилня, нека все пак си поставим някакъв краен срок, за приемане на необходимата информация и производство. Например, да са готови за лятната среща. (Някой да припомни кога е, че някои моменти от празненството ми се губят)
Разбира се, нищо не пречи, ако сме бързи, смели и сръчни, да станат и доста по- рано. Ще видим, как ще тръгне темата.

Предполагам, ще изникне въпроса за цената, за това отговарям още сега.
Почти всички печатници, предлагат цена, според вида, дизайна и количеството на това, което ще печатат.
Не съм се интересувал все още, защото искам първо да го обсъдим тук.
Освен това, ако някой има познати или работи с някакви печатници, винаги може да се включи и да удари едно рамо.

(Някой може ли да я качи тая снимка тук, а да не е като линк или да ми каже как става? Благодаря)

Поздрави на всички и безаварийно каране!

Ради Райков:
На мен ми харесва идеята.

georgidobrich:
Мисля че ще е полезно и ник от форума да има

Веселин Куршумов (Ротко):
Идеята ми допада и смятам че ще има доста почитатели.
Според мен трябва да е пластика за да държи дълго време.
Номер може да има, той ще е малък и няма да пречи.
ТДМ България като лого е достатъчно-сайтът ни вече е толкова използваем, че веднага излиза първи като напишеш ТДМ и България.
Имената ни, градът и кръвната група са добра идея.
Може би съкращението на всеки във форумът под името на латиница ?

Vlaad:
Ще добавя номер в долният ляв ъгъл и ник от форума, под името на латиница.
Относно това, дали да е пластика или карта. Аз лично, предпочитам карта. Просто до сега, не съм виждал по-добро качество на печата върху пластика от колкото върху хартия, а тук има дребни детайли, като герба, логото на TDM Bulgaria и малко текст.
А ако е карта и се ламинира или се сложи в прозрачно джобче, предполагам също ще издържи дълго време.
Но нека чуем още мнения :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version