ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: винтове на спойлерите  (Read 6211 times)

Offline HellMan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 121
Re: винтове на спойлерите
« Reply #15 on: October 08, 2015, 19:15 »
Хахах!
Ето я гадтъ!

40 мин. се зверих на светлината на фара преди няколко дни да си намеря 6-тата гайка за слюдата на 4ТХ-а (изпуснах я като монтирах пластмасата на яйцето и се запиля на майната си).

Направо ще си купя комплект!
Каучукова гайка
« Last Edit: October 08, 2015, 19:17 by HellMan »

Re: винтове на спойлерите
« Reply #16 on: October 14, 2015, 14:32 »
Наистина трябва да си настоятелен в Евроболт. Като им казах какво искам, ми отговориха че нямат. Като им казах, че скоро са купувани такива от тях и ''Добре, сега ще видя...да имаме.''

Друго важно нещо. Не знам защо бях решил че трябва да са М5 25мм дълги (някъде съм прочел нещо по темата и съм останал с такова впечатление). Съответно ми дадоха от 26,5мм дългите защото ''такъв им бил стандарта''. Псле се оказа че моите болтове М5 са мноого по-къси и няма никакъв шанс да станат на тези 26,5 мм, на 15 може би. Трябваше да нарежа всички гумени нит гайки и да ги скъся доста като в процеса беше намесено и тиксо за да стоят заедно на местата на които не мога да ги придържам с пръст отзад...абе стана грозна работа, но всички мои стари такива бяха безвъзвратно изпокъсани.
Ще ходя скоро пак за да си взема правилния размер, който според мен, за 3VDто трябва да е 14,1мм. другия вариант е болтовете да са сменени с по-къси.

Offline ivobivo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 162
  • Мотор - GSX 750F и вече бивш TDM 900A
Re: винтове на спойлерите
« Reply #17 on: October 14, 2015, 16:12 »
ако беше сложил "щипка с резба" като тази от поста ми на 7-ми октомври щеше да си спестиш доста ръчен труд и тиксо...при мен паснаха супер и няма никакъв шанс да превърти и след 10 години  ;)
КАСКА оставена на пътя означава  "СПИРАЙ и ПОМАГАЙ"

Мотоциклета е най-безпощадното превозно средство.

Re: винтове на спойлерите
« Reply #18 on: October 15, 2015, 14:38 »
Мислих и за варианта със щипка с резба, но реших, че щом го има ''оригиналния'' вариант, ще го правя така.
Дори и да взема щипки с резба пак ще ми трябват няколко гумени нит гайки, защото има по два болта от страна от общо четирите, които не мисля че ще мога да направя със щипки. Единия е на рамата, а другия е най-близкия до него (за този не съм сигурен дали може, по спомен беше кофти, ама може и да се пригоди).

Другото което ме спираше за щипките беше, че по този начин пластмасите са захванати директно към метал и поемат всички вибрации. Ти имаш ли някакъв проблем с това? Да се развиват винтове или да трака нещо?

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: винтове на спойлерите
« Reply #19 on: October 15, 2015, 20:47 »
Винаги има шанс да сложиш гумени шайби между спойлера и метала   :P
Аз тия интервенции ще ги правя зимьска - Га сняг запрьска, а баба Яма(грешка, КАКА Яма) е на 10 метра от бурето.. ;D

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal