ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Ситуации на пътя  (Read 3441 times)

Offline HellMan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 121
Ситуации на пътя
« on: April 04, 2015, 22:18 »
Абе... такова... какво правите като вее силен страничен вятър? На няколко пъти ми се случва да ме избутва, а веднъж изпреварвам ТИР с прицеп и като спря да ми прави заслон, вятърът буквално ме блъсна в страни...

И другото - какво правите нощем при дъжд, когато визьорът е мокър и има насрещно движение - аз лично губя 70% видимост, заради капчиците  :-\

Re: Ситуации на пътя
« Reply #1 on: April 05, 2015, 00:22 »
Вода, огън, жена и ветър тръгнат ли, нема спиране. Аз смятам, че срещу вятъра помага единствено намаляване на скоростта. А за визьора съм чул, че колегите използват някакви приспособления, които се слагат на показалеца, върху ръкавицата и служи като чистачка.

Offline emmolb

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Ситуации на пътя
« Reply #2 on: April 05, 2015, 11:11 »
За визьора аз съм експериментирал с едно спрейче против изпотяване на стъкла от джъмбо, с едно напръскване изкарах около стотина км, ефекта беше доста добър,.

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
Re: Ситуации на пътя
« Reply #3 on: April 05, 2015, 18:12 »
При силен страничен, караш като платно на лодка. Случвало ни се е да лежим като в завой на магистралата. Но естествено най-разумно е да се върне газта. А след като знаеш какво те очаква изпреварвайки тир, вече няма да си толкова изненадан следващия път.

Относно дъжда  - два-три варианта, или си правиш крило да ти обдухва визьора и да чисти водата, или голяма слюда та изобщо да не те мокри, и накрая и много често ползвано е чистачка за ръкавицата, слага се на показалеца и си чистиш.
 запотяването: или спрей, който е временно решение и не удобно за сериозни преходи или визьор с пин лок.
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
Re: Ситуации на пътя
« Reply #4 on: April 13, 2015, 12:39 »
http://m.blitz.bg/news/article/330557?hc_location=ufi
Ето ви ситуации на пътия...
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline Стефан Делчев

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
Re: Ситуации на пътя
« Reply #5 on: April 27, 2015, 19:19 »
Това не е ситуация, драги колеги, това е олигофрен с психични проблеми. Ще ми се да ги срешам такива, ама преди да са ме съборили от мотора......

Offline Едо

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 117
Re: Ситуации на пътя
« Reply #6 on: July 26, 2015, 09:19 »
Здравейте колеги!
Иска ми се да разбера,как стоят нещата с колегата от Велико Търново.Някой има ли инфо, че на мен не ми удобно да го питам.Дочух,че имал инцидент с дядка на колело когато е пътувал за вкъщи след сбирката.

Offline Charli

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 70
Re: Ситуации на пътя
« Reply #7 on: July 26, 2015, 09:36 »
Здравейте колеги!
Иска ми се да разбера,как стоят нещата с колегата от Велико Търново.Някой има ли инфо, че на мен не ми удобно да го питам.Дочух,че имал инцидент с дядка на колело когато е пътувал за вкъщи след сбирката.
Здравейте на всички.аз съм добре но нямам инфо все още за дядото ,а мина вече седмица . казаха ми само да не бутам нищо по мотора докато не ми се обадят . Искам да благодаря на всички за подкрепата която ми давате ,а тя наистина ми помага много да се отърся от стреса който изживявам . хиляди благодарности на Борката и Цанко който бяха до мен в деня на катастрофата няма други такива хора като вас благодаря.
Пазете се приятели белите бързо стават  :(

Offline HellMan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 121
Re: Ситуации на пътя
« Reply #8 on: July 04, 2016, 19:31 »
http://www.motoforum.bg/index.php/topic,39589.msg877276.html#msg877276 тия дни паднал TDM до Парк хотел Москва в София.

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2274
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Re: Ситуации на пътя
« Reply #9 on: August 07, 2016, 14:14 »
И вчера инцидент на пътя с ТДМ.
Николай 'Goose' Иванов ме попита снощи дали го познавам и ми пусна едно клипче да видя.

https://youtu.be/UbMHUAzk6T4


Момчето се казва Милен и е от Ловеч. Кара сива 900ка с регистрационен номер  ОВ 0173 К
Инцидента е станал близо до село Церово.
Скороста и адреналина са го подвели и е изпуснало завоя като така се е ударил челно в почти спрял автомобил ( така се разбира от клипа )
Габровеца го познава и се е чул преди малко с него.
Счупена подбедрена кост на първо четене и лошо пострадал мотор който е прибран в кат.

Надявам се момчето да се възстанови бързо и да няма сериозни последствия от този инцидент.

TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal