ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Данъци,такси,ГО и други административни разходи за ТДМ  (Read 30391 times)

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
...или как да прецакаме държавата. Всеки да сподели в кой град, какви разходи има за мотора.

Има доста дискусии за данъците, за всеки, който още не си е направил труда да чете законите:
(3) Общинският съвет определя с наредбата по чл. 1, ал. 2 данъка за мотопеди в размер от 10 до 30 лв., а за мотоциклети - в размер, както следва:
1. до 125 куб. см включително - от 12 до 36 лв.;
2. над 125 до 250 куб. см включително - от 25 до 75 лв.;
3. над 250 до 350 куб. см включително - от 35 до 105 лв.;
4. над 350 до 490 куб. см включително - от 50 до 150 лв.;
5. над 490 до 750 куб. см включително - от 75 до 225 лв.;
6. над 750 куб. см - от 100 до 300 лв.
Чл. 59. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 101 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) За превозните средства с мощност на двигателя до 74 kW включително, снабдени с действащи катализаторни устройства и несъответстващи на екологичните категории "Евро 3", "Евро 4", "Евро 5", "Евро 6" и "EEV", определеният по чл. 55 данък за съответната година се заплаща с намаление от 20 до 40 на сто по решение на общинския съвет.

Много важно е да го уточните това когато регистрирате мотора, с 900ките е лесно те си имат фабричен катализатор, за 850 се пазарете освен ако не искат бележка от сервиз. Отивате и са пазарите и там, за 20-30лв и катализатор на самолет ще ви пишат.
« Last Edit: February 08, 2015, 19:29 by Arcki »
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
И понеже идва време за ГО - споделете къде и колко плащате.

Миналата година ходих при едни агенти на Живан, той ползва и отстъпка. Около 100лв с зелена карта беше, може и на разсрочено 4 вноски без оскъпяване.
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline Стефан Делчев

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
В Бургас общината ме сапунисва 90 лева годишно за 900-ка, а застраховката ми я прави една позната и ми излиза по18лв. на тримесечие. Най скъпо ми е гаражчето, което е 50 на месец, но го ползваме трима и не е толкоз страшно.
Както са казали старите хора- кефа си има цена. ;)

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
Отиди и се разбери сега в общината, трябва да имаш намаление. Днес говорих с главната данъчна на Ботевград и са вписани в софтуера 900ките с катализатори. Пускай жалби до кмета, кажи им, че ще ги съдиш и да си оправят грешките.
В Бургас общината ме сапунисва 90 лева годишно за 900-ка, а застраховката ми я прави една позната и ми излиза по18лв. на тримесечие. Най скъпо ми е гаражчето, което е 50 на месец, но го ползваме трима и не е толкоз страшно.
Както са казали старите хора- кефа си има цена. ;)

Освен ако не са определили данък 150лв и с отстъпката да е 90...
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
За Пловдив мога да помогна на всеки със застраховки на мотори и коли, застраховки за излизане зад граница, каска, живот и всичко което е за застраховане.с една или с няколко вноски, както на всеки му е удобно.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Данъка на TDM 900  в Сф, община Слатина ми е 59.37 лв  :P

Offline Adler9

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 347
Моят ако не се лъжа е към 80 лв с отстъпката за катализатор. 850 4TX

Offline Charli

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 70
 :'( във Велико Търново данъка е 133 лв застраховка 74 лв и гараж 60 лв .Явно че при нас е голямата брадва през кръста  :D ама като ми се кара ще кихам нямам голям избор ;D

Offline BADANCHO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 167
В Пловдив сега в петък си платих данъка за 4ТХ - 95 лв с одстъпката

Offline shadowx

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Моят в Варна е 38 лв  :) ама е писан 350 куб с катализатор  :) 8-цата стана на 3-ка

Offline Patrikoff

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 74
Моят в Варна е 38 лв  :) ама е писан 350 куб с катализатор  :) 8-цата стана на 3-ка
Ей за 350 кубика върви доста добре ;D
Чак сърни не го събарят

Offline shadowx

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Ти все едно не си чел :)  нали не си на работа  :D

Offline Joro

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
И понеже онзи ден платих нека да споделя и моя данък в Пловдив, който е 60 лв за 850 3VD регистриран с катализатор

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
Ботевград - ТДМ 850 2000 регистриран с катализатор - 60лв (включва отстъпката от 40%). ТДМ 900 пак същото 60лв.
Може да се плати на две вноски, а не като преди за всеки месец.
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline Стефан Делчев

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
Отиди и се разбери сега в общината, трябва да имаш намаление. Днес говорих с главната данъчна на Ботевград и са вписани в софтуера 900ките с катализатори. Пускай жалби до кмета, кажи им, че ще ги съдиш и да си оправят грешките.
В Бургас общината ме сапунисва 90 лева годишно за 900-ка, а застраховката ми я прави една позната и ми излиза по18лв. на тримесечие. Най скъпо ми е гаражчето, което е 50 на месец, но го ползваме трима и не е толкоз страшно.
Както са казали старите хора- кефа си има цена. ;)

Освен ако не са определили данък 150лв и с отстъпката да е 90...
Да, точно с отстъпката е толкова, но пак ми се вижда много.

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal