ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Верига  (Read 378 times)

Offline Yavor S.S.

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 57
Верига
« on: April 25, 2023, 13:36 »
Здравейте колеги,
Попрегледах форума, но не намерих, дали някой е запознат с разликите м/у обикновен и златен "DID". Комплекта обикновен в магазина с който работя заедно с пиньоните е на редовна цена под 300лв, а златния само веригата е 420.
Ако е само за едната визия, май ще си карам обикновения. Някой казват че уж бил по здрав златния, но досега не съм чувал някой от опит да каже коя колко изкарва. Затова се обръщам към вас.
Също така някой от вас страдал ли е от неравномерно износена верига? Мога ли да направя нещо си предпазя новата верига от неравномерно износване.

Благодаря и Поздрави!   

Offline Judas_Priest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 293
Re: Верига
« Reply #1 on: April 25, 2023, 21:28 »
На вторият ти въпрос отговорът е ойлерът.
Маже постоянно и равномерно, което е важно. Също така по-лесно се мие - част от добрата поддържка на веригата.

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: Верига
« Reply #2 on: April 26, 2023, 06:05 »
Веригата ти се износва неравномерно ако е прекалено стегната/хлабава + лоша поддръжка...или лошо съосие
Относно веригите по т.1
Златната се води усилена


В луис комплект златен дид с пиньони е 160Евра срещу 150Е за ОЕМ

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
Re: Верига
« Reply #3 on: April 26, 2023, 08:43 »
Ако си фен на карането на задна гума, дрифта, то също ще скъсиш живота на веригата.
Аз съм със златен дид. Взех го заради фасона :) Вече е на около 40 000 км. Имам ойлер, не мога да вдигам предна гума, в дрифта съм слабак и все пак имам леко неравномерна разтегната верига.
TDM 900 2006

Offline Yavor S.S.

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 57
Re: Верига
« Reply #4 on: April 27, 2023, 09:33 »
На 40к км да е леко неравномерна някак си по ми се ядва. Един приятел си взе мотора с неговия златен дид. Според момчето от което го купихме веригата беше на 4-6к км., което си беше подкрепено от това, че веригата се беше разтегнала съвсем малко, но като му я опъвах преди няколко дни видях че е неравномерно износена и не е ок. На моя веирга не съм сменял защото по-непредвидени обстоятелства за два сезона имам 5 000км, но тази верига с която го купих беше нераномерно износена. Изпълненията с мотора не са ми страст, случва се но не е нещо редовно затова няма да са основна причина за неравномерно износване. Та 160евро за златен дид с пиньони ме устройва като цяло, но не разбрах какво е луис.  :D :D
Колкото до ойлера, така или иначе беше предвидена модификация... при чичо Али ли да търся или има някоя марка? Вие какво ползвате?

П.П. - Приятел ми каза че, като вземеш такъв усилен дид, то тогава е добре да сменяш Пиньоните по-често. Нещо от сорта на 10хил. преден и 20 хил. заден. Някой има ли запознат с такава практика.

Поздрави!!  :) :) :)

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Re: Верига
« Reply #5 on: April 27, 2023, 10:01 »
не разбрах какво е луис.  :D :D
Те това е Луис -----> https://www.louis.de/

Колкото до ойлера, така или иначе беше предвидена модификация... при чичо Али ли да търся или има някоя марка? Вие какво ползвате?
Има доста ойлери домашно направени, нооо ----> https://www.louis.eu/en/search/product?q=scottoiler

П.П. - Приятел ми каза че, като вземеш такъв усилен дид, то тогава е добре да сменяш Пиньоните по-често. Нещо от сорта на 10хил. преден и 20 хил. заден. Някой има ли запознат с такава практика.
Глупости са това според мен, до сега не ми се е случвало(а и не знам на някой въобще) да сменя пиньони, а веригата да е О'к.

Не знам какво толкова му се превъзнася на златния DID, макар да е X-ring, но аз съм за 90к км съм с втори комплект CZ верига и пиньони.
Този комплект в момента на мотора е на 48к км и определено има още доста живот  :D

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
Re: %u0412%u0435%u0440%u0438%u0433%u0430
« Reply #6 on: April 27, 2023, 11:34 »
Сменяш пиньони ако са износени

TDM 900 2006

Offline Yavor S.S.

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 57
Re: Верига
« Reply #7 on: April 27, 2023, 12:08 »
Благодаря за инфото колеги! Живи и здрави! Безавариен сезон!  :) :)

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal