ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Бъдещ колега  (Read 753 times)

Offline Mortyto

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Бъдещ колега
« on: March 27, 2023, 16:43 »
Здравейте на всички,

Продадох си мотора с идеята да си взема друг, който да е удобен за по-дълги преходи, така да се каже шосейно ориентирън адвенчър. 
Гледах разни Трансалпи, V-strom-и. Но все не мога да намеря моя мотор.
Вчера мой приятел, който е в клуба ме викна да направим една обиколка от Пловдив до Крънското ханче, Стара Загора и обратно в Пловдив.
Понеже нямам мотор, той ми предложи да карам старият му  TDM 850, а той да се кефи на 900-ката която си купи преди няколко седмици.

Еми точно тук се промениха нещата и спрях да гледам всякакви други мотори. Очарован съм от комфорта, возията и лекотата с която се кара този мотор.
Само да спомена че старият ми беше Хонда Хорнет 600 и на дълъг път направо ми се проплакваше.  Като ръст съм 170см, идва ми леко височък, но мисля че с корекция в седалката ще станат нещата.

Та, от снощи, и днес цял ден, ми изтекоха очите да четa рецензии, да гледам обяви и тн.  Насочил съм се към TDM 900 понеже е малко по-лек от 850-то, инжекцион е, и не гори уж масло според това което четох и съм чувал.

Една обява определено ми хвана окото, но ме притеснява, че е от салон и мотора предполагам няма да има никаква история.
Пускам линк на обявата, някой ако е ходил да го гледа този мотор, да каже мнение, заслужава ли си да се разкарвам да го видя:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=51675154378089900

Ако вие знаете някоя добра 900-ка, която си заслужава, също ще се радвам да коментирате,  за да си намеря моя ТДМ. :)

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2271
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Re: Бъдещ колега
« Reply #1 on: March 27, 2023, 18:40 »
На снимките изглежда много хубав мотора.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: Бъдещ колега
« Reply #2 on: March 28, 2023, 17:14 »
 Е го де е Кюстендил...ако ти е мерак, ходи го виж мотора!
Добре е дс имаш няколко резервни оферти,щото на живо може да не твоят мотор ;)
Тоя от обявата е с Абс, изпробвай го,че е проблемен (поне по англоезичните групи)

Offline legio

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Бъдещ колега
« Reply #3 on: March 28, 2023, 21:16 »
Мотора от обявата не е с АБС (проверено) и съвета ми е първо да покараш 900-ката, преди да я купиш, защото поведението и не е точно, като на 4ТХ 850. Успех! :)

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Re: Бъдещ колега
« Reply #4 on: March 29, 2023, 15:04 »
Мотора от обявата не е с АБС (проверено) и съвета ми е първо да покараш 900-ката, преди да я купиш, защото поведението и не е точно, като на 4ТХ 850. Успех! :)
Светльо е прав.
Мотора изглежда много добре, но не е с АВС и поведението им е различно, но упревлението е сходно.  :)

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
Re: Бъдещ колега
« Reply #5 on: March 31, 2023, 21:23 »
Определено има разлика във возията, но основния плюс на 900ката - не харчи масло, решава дилемата, ако си решил да въртиш километри.
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline Judas_Priest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 293
Re: Бъдещ колега
« Reply #6 on: April 02, 2023, 10:44 »
Ротен, нов член се задава, а ти така лаконично да отговориш. Бива ли такива работи  :)
Отварям, гледам обявата и се чудя защо още се чудиш? Ако ти е в бюджета - действай.
Това, което си карал (4ТХ е с по-добро очакване и геметрия за черен път. 900ката има по-шосейна геометрия и клиренс. Но и без това се кара основно на шосе. Щом идваш от хорнет който и ТДМ да избереш ще ти е удобен. Също така той тръгва да върви като му подадеш газ, а не като хорнета след 6000 оборота.
Попита за надежността на моторите. Ще цитирам едно мнение от вече не толкова активният Мотофорум: какво има да се чудиш, в другите теми ремонтират, на кой мунизключва втора предавка, на кой не му влиза 3та. Тези тук за 350 страници само карат, ядат и пият" край на цитата.
И също - 900 ката гори като скутер, а е комбинация от няколко истински мотора.
Така, че не знам защо се чудиш  :)
Този от обявата има и стойка за куфари тала, че си една идея по-близо до туристическо оборудване (ако е важно за теб разбира се.

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Re: Бъдещ колега
« Reply #7 on: April 04, 2023, 10:00 »
Ще цитирам едно мнение от вече не толкова активният Мотофорум: какво има да се чудиш, в другите теми ремонтират, на кой мунизключва втора предавка, на кой не му влиза 3та. Тези тук за 350 страници само карат, ядат и пият" край на цитата.
Верно много ни завиждаха там  ;D ;D ;D

Offline BADANCHO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 167
Re: Бъдещ колега
« Reply #8 on: April 04, 2023, 14:26 »
Ще цитирам едно мнение от вече не толкова активният Мотофорум: какво има да се чудиш, в другите теми ремонтират, на кой мунизключва втора предавка, на кой не му влиза 3та. Тези тук за 350 страници само карат, ядат и пият" край на цитата.
Верно много ни завиждаха там  ;D ;D ;D

От както карам 900 ка напълнях да му се не види  ;D ;D ;D :P
 Ротния от скука си направи мотора като тир  :P скоро очаквам и въздушни възглавници да му сложи .
« Last Edit: April 04, 2023, 14:29 by DAN »

Offline Павката

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 865
  • Yamaha TDM900
Re: Бъдещ колега
« Reply #9 on: April 06, 2023, 01:25 »
От както карам 900 ка напълнях да му се не види  ;D ;D ;D :P
 Ротния от скука си направи мотора като тир  :P скоро очаквам и въздушни възглавници да му сложи .

 ;D ;D ;D тировете пасти да ядат
TDM - Turn the Dreams to Memories ! ! !

Offline BADANCHO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 167
Re: Бъдещ колега
« Reply #10 on: April 06, 2023, 23:38 »
 ; :D ;D ;D ;D

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2271
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Re: Бъдещ колега
« Reply #11 on: April 09, 2023, 08:33 »
Нищо не се прави от скука, всичко се случва от любов!
А той колегата вече е част ото ТДМ България, така че добре дошъл при първите  8)
За едни сме сектанти, за други чудаци, но истината ще преоткриеш сам за себе си  ;D
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline BADANCHO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 167
Re: Бъдещ колега
« Reply #12 on: April 10, 2023, 12:35 »
ТДМ 900 определено си е здрав и икономичен мотор няма две мнения по въпроса .

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal