ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Краш тапи  (Read 556 times)

Offline Yavor S.S.

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 57
Краш тапи
« on: September 12, 2021, 17:57 »
Колеги, днес претърпях лек инцидент. Нищо сериозно, но понеже уж най-елитния квартал на Варна е целия в баири и черни тесни пътища целите в кратери, по един баир надолу с прекрасни неравности с дълбочина по 30-40см. Се хлъзна предната гума и изтървах мотора. Няма нищо сериозно. Само козметични драскотини и то основно защото мястото беше чакъл. Аз си обмислях покупката на краш тапи но никъде не намирам по модела. Видях един сайт в който уж има по модела, беше споделен тук във форума но нъкъде не видях, къде се монтират и размери. Исках да питам някой има ли тапи, евентуално да покаже някоя снимка и ако някой ги е тествал (да е лягал мотора на земята, не да е падал моториста, не го пожелавам на никой). Не ми се изсипват 100-200 лв и като падне, тапата да остане здрава а друго да поеме удара... Не съм фен на роубарите, нямам нищо против тях, но не ми се иска да слагам на моя мотор. Та някой ако има тапи и сподели снимка или даде мнение кои биха вършили работа.

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: Краш тапи
« Reply #1 on: September 12, 2021, 19:30 »
Всички тдм-и(които имат защита) са с ролбари..
Удобни са,понеже поне половината са накичени с допълнителни лед светлини и системи за багаж..

https://www.rdmoto.eu/en/category/367/258
От тия стм поръчвал и съм доволен ;)


Offline Vlaad

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 416
Re: Краш тапи
« Reply #2 on: September 13, 2021, 10:27 »
Мога да ти предложа тези. Не съм ги тествал при падане или изпускане. Имат и крепежните болтове към тях, но трявба да ги намеря. Ако имаш интерес, цената е 50 лв.
« Last Edit: September 13, 2021, 10:36 by Vlaad »

Offline Yavor S.S.

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 57
Re: Краш тапи
« Reply #3 on: September 13, 2021, 10:32 »
Имам интерес, ако не те затруднявам да ги намериш и да ми пратиш една дължина само, защото довечера мисля да меря аз. Изглежда ми че ще пасне дължината, така че нека само да им видим размера и ще ти кажа да пращаш  ;D ;D ;D

Offline Vlaad

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 416
Re: Краш тапи
« Reply #4 on: September 13, 2021, 10:39 »
Ок, ще ги потърся.

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal