ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: РОУБАР за 4ТХ  (Read 52025 times)

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Re: РОУБАР за 4ТХ
« Reply #30 on: May 01, 2016, 12:03 »
На последната снимка си личи как двг стърчи извън роубара.

Offline Николай 'Goose' Иванов

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 554
  • LZ1GSE
    • Il grande idiota
Re: РОУБАР за 4ТХ
« Reply #31 on: May 02, 2016, 08:38 »
Няколко грешки. Малката напречна тръба и горната дъга трябва да са с разменени опорни точки и даже бих помислил малкото парче да е закрепено не за болта на рамата, а за най-ниския на планката дето крепи двигателя - в този им вид рамото на голямата дъга горе просто ще откъсне болта при падане. Долу предната опорна точка трябва да почне с 90 градусово парче минимум до нивото на капака, който трябва да покрие. Самата голяма дъга горе трябва да е много по-ниско, така с това рамо няма болт по рамата, който да я издържи без проблеми. За десния мисля изобщо да не се обаждам :D
In God we trust, all others must submit an X.509 Certificate

Offline jivanyamaha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
Re: РОУБАР за 4ТХ
« Reply #32 on: May 02, 2016, 09:28 »
Демек ме насочваш към това, Ники. При него не ми харесваше идеята за връзването на малката тръба към опорния болт на двигателя. По благонадеждно би било закрепването ѝ към опорния болт на рамата, но си прав, че прекалено се удължава рамото на горната дъга. При "оранжевия"варант смяташ, ли че дъгата трябва да бъде по-ниско от направената.

Offline Николай 'Goose' Иванов

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 554
  • LZ1GSE
    • Il grande idiota
Re: РОУБАР за 4ТХ
« Reply #33 on: May 02, 2016, 09:36 »
И при нея ми е високо ... аз лично бих заложил повече на изнасяне на долната част навън така, че да се получи кантар с кормилото и той да обере риска за пластмасите
In God we trust, all others must submit an X.509 Certificate

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: РОУБАР за 4ТХ
« Reply #34 on: May 02, 2016, 10:20 »
Аз вече успях да тупна любовницата в земята ит буквалмо спряло положение(тва жената не юож си намери място на седаллата,ейй)
Резултата е люспа колкото 1 лев на яйцето, щото кормилото се сгьна, а ролбара не стига нагоре..

Offline jivanyamaha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
Re: РОУБАР за 4ТХ
« Reply #35 on: May 02, 2016, 12:50 »
Пламене, нужно е да кажеш, ти купи ли роубар, прави ли го, защо не стига "до горе" и т.н

Offline Adler9

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 347
Re: РОУБАР за 4ТХ
« Reply #36 on: May 02, 2016, 19:17 »
Колко ще струва да се копира оригинала? 
Ако се преброим и цената е значително по-добра.....  Ами да купим един оригинал заедно и да го размножим?!

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: РОУБАР за 4ТХ
« Reply #37 on: May 02, 2016, 21:08 »
Мотора го взех с роубар на гиви..и след тупването пуснах тема :
http://www.tdm-bg.org/forum/index.php?topic=376.0

Offline jivanyamaha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
Re: РОУБАР за 4ТХ
« Reply #38 on: May 02, 2016, 23:18 »
Пропуснал съм поста ти, приятелю. Явно защото е за 900. Мене по обясними причини по ме интересува 4 тх - а в момента. Разпространените роубари за този модел ТДМ нещо не ми хващат окото, ама никак, а като цена - още повече. На първо място захващането им е за планките, които от своя страна са захванати за рамата и за две уши, които се намират отляво и отдясно на двигателя.Оттам идва и въпроса, доколко е сигурно закрепването им и от какво точно пазят тези роубари. Ако е защитата на двг-то от зверски удар, то това закрепване, определено ще изиграе кофти услуга. Аз искам да са захванати на същите планки, но там където са опорните винтове към рамата на тези планки. На второ място почти не покриват страниците, както на мен ми се иска. При едно полягане на мотора на една страна, камо ли "суркане" по асфалт те остават абсолютно незащитени.  Та затуй се мъча да направя нещо, което да преодолее гореспоменатите недостатъци.

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
Re: РОУБАР за 4ТХ
« Reply #39 on: May 03, 2016, 07:13 »
Шефът ми си взе hond nc 750.
Сложи й яки хендгардове. Изпусна я 2 пъти. Вторият път handguard-a обра всичко и страницата си остана лъскава.
Просто идея...
TDM 900 2006

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: РОУБАР за 4ТХ
« Reply #40 on: May 03, 2016, 12:08 »
А какво става когато кормилото се извьрти? Тогава хендгарда остава скрит до страмичните спойлери/резервоара!

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
Re: РОУБАР за 4ТХ
« Reply #41 on: May 03, 2016, 12:56 »
А какво става когато кормилото се извьрти? Тогава хендгарда остава скрит до страмичните спойлери/резервоара!
Това са глупости, немеца го е измислил и изпробвал

П.С. С такива ГАРДОВЕ, кормилото става по-широко
TDM 900 2006

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: РОУБАР за 4ТХ
« Reply #42 on: May 03, 2016, 14:45 »
Глупости! Колко па да стане широко с една пластмаса и планка?!
Приложи снимки да видим.

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
Re: РОУБАР за 4ТХ
« Reply #43 on: May 03, 2016, 16:08 »
Глупости! Колко па да стане широко с една пластмаса и планка?!
Приложи снимки да видим.

https://www.google.bg/search?q=nc+750+handlebar&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiNiqbD-73MAhVIKpoKHSn6A8kQ_AUIBygB&biw=1920&bih=954#imgdii=R67TCdZHC0ZIpM%3A%3BR67TCdZHC0ZIpM%3A%3BI9Lidk8cXhjRoM%3A&imgrc=R67TCdZHC0ZIpM%3A

Но темата е за ролбар и запазване на страницата.

Когато онзи ден се мъчих да изправм роубара на братският ТДМ (тук да внимава apollo11  че да не ставам лош  :-*   ) ми направи впечатление, че ДЖелезата са доста еластични. С баща ни умувахме дали това наистина е изкривено от кучето, което блъсна или от изпускането на мотора в дефилето. Та в крайна сметка видяхме че ухото на роубара, онова ухо което се захваща към рамата беше усукано. Него го оправихме мнооого лесно с чукът. Но кривките (завоите които прави тръбата) доста добре си пружинираха. В крайна сметка изпълнихме задачата на брата роубара да не опирав ДВГ-то. Пиша ви това за да може да подберете и подходящият материал или просто да не пропуснете нещо и да направите роубара по-як от другите железа
TDM 900 2006

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Re: РОУБАР за 4ТХ
« Reply #44 on: May 03, 2016, 16:27 »
ДЖелезата са доста еластични.
Нали трябва да абсорбират удара, най вероятно ще да е за това.

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal