ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Висока слюда за TDM 850  (Read 16746 times)

Offline Kris_inc

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
  • Kawasaki Versys 1000
Re: Висока слюда за TDM 850
« Reply #15 on: February 26, 2018, 17:20 »
Ахахахахаха, добричките братя ракиджии винаги могат да развеселят деня.

А по темата - като видях джама с надстройка на Ротния в темата за ролбарите... Там вятър няма :)

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
Re: Висока слюда за TDM 850
« Reply #16 on: February 26, 2018, 22:18 »
Царул!  :D
И отново да преведа
"Брат ми, искрено от сърце ти благодаря че ми докара ракия! Благодаря и че ми смени спирачната течност....но защо не дойде когато си в почивка та да пием от това дето донесе. Надявам се боба който ти сготвих да ти е харесал, че съм ти сготвил още нещо - ти само ела гладен и заден"
Разбирам ви момчета и момичета..но ще свикнете - лично аз съм малко тъпо и ми трябваха 35 год за да му свикна, но вие сте пичове ;)

п.п. Брат тия дни ще викна и някакъв антифриз от скъпия за моя сметка и ще ти дойда на гости ;)
TDM 900 2006

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Re: Висока слюда за TDM 850
« Reply #17 on: February 26, 2018, 22:59 »
Само да предупредя че да не се сърдите после  ;D
Мохабетите за ракията и последващите коментари и отговори смятам да затрия след някой ден. Съгласете се че все пак тук трябва да остане полезно местенце и за всеки следващ поискал да научи нещичко. за сладки приказки си има място където с удоволствие ще чета и ще се смея на превода  ;D ;D ;D
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
Re: Висока слюда за TDM 850
« Reply #18 on: February 26, 2018, 23:08 »
Само да предупредя че да не се сърдите после  ;D
Мохабетите за ракията и последващите коментари и отговори смятам да затрия след някой ден. Съгласете се че все пак тук трябва да остане полезно местенце и за всеки следващ поискал да научи нещичко. за сладки приказки си има място където с удоволствие ще чета и ще се смея на превода  ;D ;D ;D
Разбира се..все пак сме ти на гости...
По темата..високата на гиви за 900 не ми харесва. Даже Ивобиво ме беше дал веднъж неговата шое ц3 ..най-тихата за времето си каска....шумът в ушите ми беше като лидълска каска...висок съв 185-187см...според зависи кой мери :)
Лаф моабета тръгна от там че е интересен експеримент да се пробва висока слюда с дефлектор ниска слюда на моя ръст и.т.н.т...поне с брат ми можем да пробваме една идея по евтино.... :)
Та ако някой иска да пробва висока слюда за 900 да ми пише
TDM 900 2006

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: Висока слюда за TDM 850
« Reply #19 on: February 27, 2018, 07:20 »
http://tdm900touring.blogspot.bg/2011/07/tdm900-modifications-for-touring.html?m=1

E тая Заглеждах..165$ австрслийски
П.с.
За цената не стм сигърен, че беше отдавна

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Re: Висока слюда за TDM 850
« Reply #20 on: February 27, 2018, 07:53 »
Според мен ако сте над 170 сантиметра, няма да намерите достатъчно висока слюда която да ви върши работа...
Ако търсите комфорт зад стъклото и все ви се струва че е ниско, единственият начин е да сложите допълнително крило !
Там вариантите са много, от това да си правите всичко сам или да купувате готово.
Добър финансов момент е крило като на Габровеца. Ако на някой случайно му е допаднало моето решение мога да помогна със информация и заготовки.

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=yamaha+tdm++screen+deflector&_sop=15
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline Николай 'Goose' Иванов

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 554
  • LZ1GSE
    • Il grande idiota
Re: Висока слюда за TDM 850
« Reply #21 on: February 27, 2018, 07:54 »
Да се намеся с малко теория ... Колкото е по-висока слюдата - толкова по-турболентен поток създава по границите си. За това ако обърнете внимание 3вд-то си има заборник на нея, който пуска част от въздуха по задния й край. При 4тх за това служи дупката над габарита. Обикновено правилното решение е допълнително крило вместо висока слюда, само с високата нещата често стават трагични ...

На когото му се закопава по темата - ето нещо за начало:
http://www.microverse.on.ca/cd175/windshield.htm
Целта не е да се изкара целия поток над каската, целта е да се докара равномерен поток по цялата каска без концентрация в някаква точка и с минимална турбуленция. Иначе вакуума, който създава крилото зад себе си разказва играта на врата на моториста, а струята, качена над каската, разказва играта на цялата глава на човека на задната седалка. Тествано лично, с едно такова къстъм изпълнение Злото почти загуби съзнание от боя на турбулентния поток по каската при 120км/ч., след това каза, че се е чувствала между двама боксьори, които постоянно я бият по главата.

Така че високата слюда не е панацея, факторите са много. Тествайте, преди да се хвърляте на такива покупки ...
« Last Edit: February 27, 2018, 08:07 by Николай 'Goose' Иванов »
In God we trust, all others must submit an X.509 Certificate

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Re: Висока слюда за TDM 850
« Reply #22 on: February 27, 2018, 08:40 »
Линка който пратих е интересен - човека е обиколил Австралия с тая слюда.
Иначе че си прав,прав си,но се предполага че ако купуваш от лицензиран търговец,всичко това ще е тествано
П.с.
Решил съм на направя едни планки по които д местя слюдата напред и нагоре..не би трябвало да минизлязат повече от 10-15лв, а ще е интересен резултата
« Last Edit: February 27, 2018, 09:57 by apollo11 »

Offline Vlaad

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 416
Re: Висока слюда за TDM 850
« Reply #23 on: February 27, 2018, 09:15 »
Според мен ако сте над 170 сантиметра, няма да намерите достатъчно висока слюда която да ви върши работа...
Ако търсите комфорт зад стъклото и все ви се струва че е ниско, единственият начин е да сложите допълнително крило !
Там вариантите са много, от това да си правите всичко сам или да купувате готово.
Добър финансов момент е крило като на Габровеца. Ако на някой случайно му е допаднало моето решение мога да помогна със информация и заготовки.

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=yamaha+tdm++screen+deflector&_sop=15

Какви заготовки имаш?
Това което ми се иска да опитам, е дефлектро със захващане на 2 места за оригиналната слюда. Това с едното захващане ми се вижда малко слабо, а съм и виждал счупване на едно такова на Honda PanEuropean.
Ако някой даде идея за механизъм за захващане, по възможност с регулиране, мисля че плексигласа ще може да се изреже във всякакви форми, за всеки вкус и размер.

П.С. Защо повечето отговори са за 900, след като темата е за 850?  :)


Offline xx22xx22

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 336
Re: Висока слюда за TDM 850
« Reply #25 on: February 28, 2018, 16:09 »
Хмм , аз съм 188см висок и ниската слюда на 4ТХ не ми е била проблем нито пък съм изпитвал нужда от добавки към нея .
Карал съм по 12-14 часа на ден със 120-140 и не ми е било некомфортно .

Offline Николай 'Goose' Иванов

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 554
  • LZ1GSE
    • Il grande idiota
Re: Висока слюда за TDM 850
« Reply #26 on: February 28, 2018, 16:34 »
Да, при този ръст струята от нея е под каската ти и я поемаш с гърди :-) При мен всичко бие точно в каската и при 130-140 започва дива турбуленция ...
In God we trust, all others must submit an X.509 Certificate

Offline xx22xx22

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 336
Re: Висока слюда за TDM 850
« Reply #27 on: February 28, 2018, 16:37 »
Мне , пробвал съм гърдите ми са защитени - струята удря точно от шията нагоре през каската
Мисля това не е зле
 https://www.olx.bg/ad/slyuda-deflektor-vazdushen-za-motor-mototsiklet-universalni-2-modela-ID4pL44.html#312ffa9123

 аи цената май е добра

А този тук стига до интересни заключения при експериментите с дефлектор

http://www.microverse.on.ca/cd175/windshield.htm

Снижен дефлектор / отворен в долния край - по-малка турболенция и одтискане на топлия въздух от двигателя настрани от тялото/краката - добро за топлите дни когато ни е нужна вентилация
и
Вдигнат дефлектор - леко завишена турболенция , но като добавка топъл въздух от двигателя - готино в студените дни
« Last Edit: February 28, 2018, 17:00 by xx22xx22 »

Offline Vlaad

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 416
Re: Висока слюда за TDM 850
« Reply #28 on: February 28, 2018, 17:18 »
Е точно си поръчах от ebay.
Ще се успокоявам с това, че цената е на половина и има време, докато времето се оправи.

Offline dry_gin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Висока слюда за TDM 850
« Reply #29 on: March 01, 2018, 11:39 »
   Аз си купих от OLX счупена отдолу слюда от някакъв скутер на Yamaha. От един пич от Пловдив, който прави дефлектори си взех само стойките. Получи се доста сполучлив дефлектор, без всякакви излишни завихряния и т.н. Карам с двеста с отворена каска и не усещам никакво неприятно духане.

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal