ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Инциденти на пътя !  (Read 2457 times)

Offline Adler9

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 347
Инциденти на пътя !
« on: March 27, 2015, 08:37 »
В мотофорума видях случайно пост за пострадал колега с ТДМ в СФ . Някой знае ли нещо?
Колега с TDM в Дружба-2 до Фантастико.
Автомобил, правещ обратен на булеварда, го засича и му отнема предимство.

Поражения: навехната китка и натрошен мотоциклет; смачкани ламарини по автомобила.

За съжаление нямаше как да изчакам полицията с него, защото отивах на работа, но му взех телефона на човека и му писах сега дали само с китката се е разминало.

P.S.
Току що се чух с момчето - добре е - до седмица трябва да му се оправи ръката, моторът е прибран и не е гледан още какво му е.
« Last Edit: March 27, 2015, 12:44 by Веселин Куршумов (Ротко) »

Offline Николай 'Goose' Иванов

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 554
  • LZ1GSE
    • Il grande idiota
Re: Инциденти на пътя !
« Reply #1 on: March 27, 2015, 10:37 »
Проверихме още снощи, не е от групата, не се е появявал по форуми и сбирки. Момчето е добре и е само натъртена ръка.
In God we trust, all others must submit an X.509 Certificate

Offline HellMan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 121
Re: Инциденти на пътя !
« Reply #2 on: March 30, 2015, 00:34 »
Ще му звънна тези дни отново да видя как са нещата. Имало някакви тъпи проблеми със застраховките - влизала в сила половин час след удара?!

Да се види може ли да му се помогне с нещо

Offline HellMan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 121
Re: Инциденти на пътя !
« Reply #3 on: April 04, 2015, 22:11 »
Ще му звънна тези дни отново да видя как са нещата. Имало някакви тъпи проблеми със застраховките - влизала в сила половин час след удара?!
Да се види може ли да му се помогне с нещо
Криви колове и счупени пластмаси. И операция на китката за поставяне на някакви железа.
Чухме се днес да закарам мотора от Др. 2 до Др. 1, че скоро нямало да може да кара  :-\

Offline Веселин Куршумов (Ротко)

  • 0877554119
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2272
  • Не са ми нужни 235 причини, за да избера TDM...
Re: Инциденти на пътя !
« Reply #4 on: April 04, 2015, 23:23 »
Съжалявам за колегата.
Дано се час по скоро се възстанови.
TDM is my lifestyle, my destiny, my religion ...

Offline HellMan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 121
Re: Инциденти на пътя !
« Reply #5 on: June 20, 2015, 14:20 »
Четвъртъка паднах в дъжда на дружбенския булевард - Цв. Лазаров.

Кола от насрещното реши да направи ляв пред мен без мигач и на непресечена маркировка. Нямаше как да го заобиколя, а се движех с до 70 (беше мокро) и единственото, което успях да направя беше да усуча мотора на една страна и да го съборя, така че този да има време да мине, без да вляза челно в него или да се вклиня под него.
Бях с пълна екипировка - ботуши, кожен панталон, наколенки, кожено яке с ризница под него (лакти, рамене, предмишница, гръб), ръкавици и каска. Единствените щети по мен са, че якето стана на парцали и си скъсах раницата. Одрасках малко и кевларът на ръкавиците, но то не се брои. Те отнесоха цялото влачене.
По мотора счупих огледало, мигач, слюда; изкривих лостчето на спирачката; спуках спойлер - всичко друго го отнесоха ролбарът и куфарът, но пак казвам - успях да реагирам и до колкото мога да направя падането и влаченето контролирано. По ходовата част няма никакви поражения.

Човекът не спря, нито някой от спирката, която беше на 200 метра се приближи. Един бус отби и ми помогна да си вдигна мотора, че тежи и после на самоход си отидох на работа.


Казвано е и е повтаряно десетки пъти, но съм длъжен да го преповторя - ако бях карал по-бързо, ако този ме беше засякъл по-качествено, ако бях без екипировка и нямах опита, който имам - сега щях да съм статистика.
Всички, които са карали с мен, знаят колко спокойно се движа дори и по участъци, където може да се кара и по-бързо и пак се случват грешки.

Винаги се опаковайте, винаги! Затова сме ги купували тия пластмаси и кевлари, това им е работата. Закопчавайте си каските, дори до магазина - притрябвало ти е от удара да ти изхвърчи каската и после да викаш - ми аз я бях сложил.
Винаги гледайте да имате дрехи, които са планирани за падане - дори да е кожено яке/панталон - дори да не е екип... Дънките не пазят от падане и суркане! На всеки се случва, важното е в момента, в който падаш, да си сигурен, че си предпазен максимално.
Дори с цялата екипировка, ударът по лакътя е успял да стигне до мен и имам малко охлузено и синка. Мога да си снимам и якето - двата ръкава са като минати през блендер и това можеше да е моята кожа, не външната...
Имайте го наум.

П.П.
Ако се намират някои от изброените неща за 4TX - купувам ги. Особено мигач и огледало.

Re: Инциденти на пътя !
« Reply #6 on: June 20, 2015, 20:07 »
Уцелил си малкия дявол, важното е че си добре. Виждам те често по булеварда.
Иначе на Лазаров става вече абсурдно, като изключим вече хлъзгавия асфалт - карат безумно по него.
Особено новоизлюпените квартални гъзета. Вечер дори си правят гонки.

И с обратните завои вече съм се нагледал на доста глупаци - особено тия, които тръгват от Фантастико и сладкарницата Неделя...

Станах и свидетел на безумен случай - пич с неква стара пистарка спира на булеварда пред Фантастико, до бордюра пред входа. И някакъв дядка с комби тръгва назад да излиза от паркинга (тротоара). Гледах от далече и се шокирах - дядката го блъсна, пича някак си успя да скочи от мотора с викове, а идиота продължи назад съвсем спокойно. Подпря се с колата в мотора и престана да дава газ...
Колегата беше много спокоен и някак си се разбраха, но ако бях аз - този нямаше да има и кола и зъби...

Offline Румен Тодоров

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 122
Re: Инциденти на пътя !
« Reply #7 on: June 21, 2015, 07:58 »
Колега    HellMan , по добри наставлениа за екипировката и реагирането при подобна ситуациа немогат да се направяят -БРАВО !!!
Но най важното е че си жив и здрав -  БРАВО НА ТЕБ !

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal