ТДМ България държи новият рекорд за най-много Yamaha TDM на едно място.

Author Topic: Евентуален проблем с нивомер на 900-кя  (Read 1065 times)

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Мотора е на централната стойка, пълен с бензин до капачката ..днес му закачих  акумулатора след профилактика и ..оня показва един индикатор по-малко..
Някой с идея какво и къде да проверя/почистя
« Last Edit: November 17, 2021, 19:43 by apollo11 »

Offline Kris_inc

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
  • Kawasaki Versys 1000
Според мен първо пробвай да го покараш, после дозареди бензин и ако пак е така тогава започвай да търсиш причини.

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Мотора е на централната стойка, пълен с бензин до капачката ..днес му закачих  акумулатора след профилактика и ..оня показва един индикатор по-малко..
Някой с идея какво и къде да проверя/почистя
При мен е така от поне две-три години.
Първо ту се появяваше, ту изчезваще, а сега въобще го няма и му свикнах.
Гадно ще е ако изчезне мигащата чертичка на резервата и с нейде на майната си  ;)

Offline georgidobrich

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 656
  • TDM 900 2006
Тук е описана някаква хакерия:

https://www.tdm-yamaha.heliohost.org/?page=GGE
TDM 900 2006

Offline apollo11

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 976
Според мен първо пробвай да го покараш, после дозареди бензин и ако пак е така тогава започвай да търсиш причини.
Той е така от поне година...ма ми направи впечатление едва сега, след 2 дни без АКУ (преди го отдавах да предимно градско каране +елетроника)

Offline Kris_inc

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
  • Kawasaki Versys 1000
Това значи е неприятно, защото нивомерът на 900-ката е изключително точен

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
Това значи е неприятно, защото нивомерът на 900-ката е изключително точен
Ба неприятно, има още 5 чертички + една мигаща  ;)

Offline Кънев

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
А при мен след сваляне на пълният ми до капачката резервоар показва ще е пълен догоре ...
Вече минах почти 50 км. и нищо не се променя. Преди да сваля резервоара /за по-голямо удобство при обслужване/ ми показваше до предпоследния сегмент както и да го пълнех.
Започвам да се чудя дали не съм объркал буксата при свързването, /но там имаше едно пинче което не позволява обратно включване .../ или пък при "мандахерцането на препълненият резервоар поплавъка на нивомера не е заседнал в горно положение ...

Offline Ради Райков

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1676
А при мен след сваляне на пълният ми до капачката резервоар показва ще е пълен догоре ...
Вече минах почти 50 км. и нищо не се променя. Преди да сваля резервоара /за по-голямо удобство при обслужване/ ми показваше до предпоследния сегмент както и да го пълнех.
Започвам да се чудя дали не съм объркал буксата при свързването, /но там имаше едно пинче което не позволява обратно включване .../ или пък при "мандахерцането на препълненият резервоар поплавъка на нивомера не е заседнал в горно положение ...
По вероятно е да се е оправил от мандръсането ;D
Първата чертичка пада след 100 + изминати км.

Offline Кънев

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
По вероятно е да се е оправил от мандръсането ;D
Първата чертичка пада след 100 + изминати км.

Въх, ами то май е като с жените, колкото повече мандръсаш, то по хубаво става ...  ;)

 

SimplePortal 2.3.6 © 2008-2014, SimplePortal